Menu główne

link do strony: www.opsrawicz.pl/popz20142020

link do strony: www.opsrawicz.pl/pudelko-zycia

link do strony: www.opsrawicz.pl/ekonomia-spoleczna

link do strony: www.opsrawicz.pl/porozumienie-partnerskie

Aktualności


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

Kolejna szansa na granty od IKEA – konkurs „Zabawa to poważna sprawa”

2019-11-06

Organizacje, które pomagają dzieciom i młodzieży zagrożonym wykluczeniem społecznym, ponownie mają szansę zrealizowania projektów edukacyjno-ekologicznych przy wsparciu IKEA. Ubiegłoroczni zwycięzcy, dzięki otrzymanym grantom mogli m.in. stworzyć interaktywny plac zabaw, wyremontować swoje placówki czy zatroszczyć się o pobliskie tereny zieleni. Tematem przewodnim tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu, są zmiany klimatu. Instytucje i organizacje z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału już od 4 listopada br.

Program jest częścią międzynarodowej kampanii IKEA „Zabawa to poważna sprawa”. Poprawa jakości życia dzieci i młodzieży zmagających się z różnorodnymi problemami oraz jednoczesna dbałość o środowisko naturalne to główne cele konkursu. W ubiegłym roku jury wybrało 4 zwycięskie instytucje z różnych regionów Polski, które otrzymały dofinansowanie w wysokości do 50 tys. zł. Środki zostały przeznaczone na realizację programów edukacji ekologicznej.

Zmiany klimatyczne coraz bardziej wpływają na nasze codzienne życie, jednak ich skutki najdotkliwiej odczują przyszłe pokolenia. Poprzez konkurs chcemy wspierać edukację ekologiczną dzieci i młodzieży w Polsce, szczególnie tych w trudnej sytuacji życiowej oraz podnosić ich świadomość na temat środowiska – mówi Katarzyna Dulko-Gaszyna, Dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w IKEA Retail i dodaje –Pozytywny wpływ na planetę będzie najbardziej efektywny, jeżeli ekodziałania rozpoczniemy od wspierania lokalnych inicjatyw.


IKEA zaprasza do konkursu grantowego wszystkie organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz inne instytucje w Polsce, które wspierają rozwój dzieci i młodzieży. Firma chce w ten sposób przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu najmłodszych oraz wesprzeć ich edukację ekologiczną. Tematem przewodnim tegorocznej edycji są zmiany klimatu, a łączna wartość grantów dla laureatów to 200 tys. zł. Zgłoszenia w formie wypełnionego formularza zawierającego plan programu edukacyjno-wychowawczego można przesyłać od 4 listopada do 16 grudnia br. Jeżeli dana organizacja wymaga również remontu placówki, należy dołączyć taki projekt do wniosku. Podczas oceniania będzie brana pod uwagę zgodność programu z założeniami konkursu, jak też różnorodność proponowanych działań.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://ikea.prowly.com/76734-kolejna-szansa-na-granty-od-ikea-konkurs-zabawa-to-powazna-sprawa


wsteczWstecz (Powrot do wszystkich publikacji z menu: "Aktualności")

przejdź do góry...

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu. ul. Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji