Menu główne

link do strony: www.opsrawicz.pl/popz20142020

link do strony: www.opsrawicz.pl/pudelko-zycia

link do strony: www.opsrawicz.pl/ekonomia-spoleczna

link do strony: www.opsrawicz.pl/porozumienie-partnerskie

Środowiskowy Dom Samopomocy w Rawiczu


Założenia projektowe

2014-10-15

Projekt animacyjny "TACY SAMI" realizowany w formie cyklu:
1 - Przegląd Taneczny dla osób z niepełnosprawnością p.h.: „Tanecznym krokiem”,
2 - Zawody pływackie dla osób z niepełnosprawnością,
3 - Konkurs plastyczny dla uczniów rawickich szkół (niepełnosprawność w oczach dzieci).

Adresatami projektu są osoby z niepełnosprawnością zrzeszone w stowarzyszeniach z terenu gminy Rawicz, uczestnicy ŚDS, DPS i DDPS z subregionu leszczyńskiego. Realizowany w okresie marzec 2013r. – grudzień 2014r., w partnerstwie z rawickimi stowarzyszeniami”: „Pomocna dłoń” i „Z nadzieją w przyszłość”, działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Cele:
- promocja ochrony zdrowia psychicznego
- propagowanie pozytywnego wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi wśród społeczności lokalnej, w tym najmłodszego pokolenia
- promocja dorobku artystycznego osób z niepełnosprawnością
- popularyzacja pływania jako formy rekreacji, aktywna integracja
- wymiana doświadczeń i integracja środowisk, obejmujących wsparciem osoby z zaburzeniami psychicznymi
- stymulowanie do aktywizacji osób z zaburzeniami psychicznymi poprzez różnorodne formy oddziaływań.

III Przegląd taneczny

2016-04-22

Zapraszamy na III PRZEGLĄD TANECZNY ph.„TANECZNYM KROKIEM” w ramach cyklu animacyjnego „TACY SAMI” w dniu 19 maja 2016r. w godz. od 10.30 – 14.30.
Na zgłoszenia grup czekamy do 10 maja 2016r. Więcej informacji w załączniku.

Dołączona galeria:

III Przegląd taneczny (1)

Dołączone pliki:

"Tanecznym krokiem" II

2015-05-26

II Przegląd Taneczny pn. "Tanecznym krokiem" był kontynuacją naszych kilkunastoletnich poszukiwań sposobów na wyrażenie emocji poprzez różnorodne formy artystyczne, okazją do promocji twórczości osób z niepełnosprawnością, wymiany doświadczeń i integracji.
Przegląd otwarła grupa taneczna "Nie do wiary" z ŚDS Rawicz tańcem integracyjnym z szarfami.
Na scenie swoje taneczne pasje zaprezentowało około 70 tancerzy, w 8 zespołach:
• Zespół Szkół im. J. Pawła II Rawicz, grupa Psikus – Taniec do piosenki country Johna Denvera
• ŚDS Gostyń, grupa Luz–Bluz – Kalinka Zumba
• DPS Osiek, grupa Impuls – Taniec do piosenki „Facet to świnia”
• DPS Chumiętki, grupa Jesień – Gold Zumba
• Stowarzyszenie osób sprawnych inaczej, ich rodzin i przyjaciół "Pomocna Dłoń" w Rawiczu – Taniec integracyjny
• DDPS Rawicz, grupa Kolory życia – Czarno-białe show
• DPS Pakówka, grupa Tarat – Piłkarski taniec
• ŚDS Rawicz i Stowarzyszenie "Z nadzieją w przyszłość", grupa Nie do wiary - Belgijka.
Na zakończenie Przeglądu grupy taneczne otrzymały gratulacje i podziękowania za udział w barwnym show.
Do zobaczenia za rok.

Dołączona galeria:

1 (1)2 (2)3 (3)4 (4)5 (5)6 (6)7 (7)8 (8)9 (9)10 (10)11 (11)12 (12)13 (13)14 (14)15 (15)16 (16)17 (17)18 (18)

  II Przegląd taneczny

  2015-04-30

  Serdecznie zapraszamy grupy taneczne do udziału w II edycji Przeglądu tanecznego dla osób z niepełnosprawnością, w ramach cyklu animacyjnego "Tacy sami". Start: 26.05.2015r., godz. 10.30, sala główna rawickiego Domu Kultury. Liczymy również na aktywną widownię.
  Więcej szczegółów (zał. 1)

  Dołączona galeria:

  II Przegląd taneczny  (2)

  Dołączone pliki:

  II edycja konkursu plastycznego pn.: "Tacy sami"

  2014-11-19

  Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu plastycznego pn. "Tacy sami" - niepełnosprawność widziana oczami dzieci i młodzieży. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Gminy Rawicz.
  Ideą konkursu jest stworzenie okazji do: akcentowania obecności osób z niepełnosprawnością w społeczeństwie, rozmowy o ich specyficznych potrzebach oraz propagowania pozytywnego wizerunku.
  Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród podczas obchodów VI Gminnego
  Dnia Osób Niepełnosprawnych w dniu 3 grudnia godz. 16.00, w Domu
  Kultury w Rawiczu (sala widowiskowa).
  Więcej szczegółów w regulaminie konkursu (załącznik nr 1).

  Dołączone pliki:

  Zawody pływackie dla osób z niepełnosprawnością

  2014-10-14

  W dniu 14.10.2014r., na pływalni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu odbyły się Zawody pływackie dla osób z niepełnosprawnością zrzeszonych w stowarzyszeniach z terenu gminy Rawicz oraz uczestników ośrodków wsparcia z powiatu rawickiego. Inicjatywa była kontynuacją cyklu animacyjnego „Tacy sami”. Do pomocy włączyli się wolontariusze z I LO w Rawiczu.
  W zawodach rywalizowało 5 drużyn (DPS Pakówka, DPS Osiek, 2 drużyny stowarzyszenie "Pomocna Dłoń", ŚDS Rawicz) łącznie 24 zawodników w 3 konkurencjach: sztafeta, pływanie indywidualne stylem klasycznym i dowolnym.
  Zwyciężyła drużyna z DPS w Pakówce, zajmując I miejsce w sztafecie.

  Dołączona galeria:

  Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (1)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (2)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (3)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (4)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (5)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (6)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (7)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (8)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (9)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (10)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (11)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (12)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (13)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (14)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (15)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (16)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (17)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (18)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (19)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (20)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (21)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (22)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (23)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (24)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (25)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (26)Zawody pływackie dla osób niepełnosprawnych (27)

   Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem”

   2014-05-28

   Dołączona galeria:

   Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (1)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (2)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (3)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (4)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (5)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (6)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (7)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (8)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (9)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (10)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (11)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (12)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (13)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (14)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (15)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (16)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (17)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (18)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (19)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (20)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (21)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (22)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (23)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (24)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (25)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (26)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (27)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (28)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (29)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (30)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (31)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (32)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (33)Przegląd Taneczny dla pod hasłem: „Tanecznym krokiem” (34)

    przejdź do góry...

    Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu. ul. Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji