Menu główne

link do strony: www.opsrawicz.pl/popz20142020

link do strony: www.opsrawicz.pl/pudelko-zycia

link do strony: www.opsrawicz.pl/ekonomia-spoleczna

link do strony: www.opsrawicz.pl/porozumienie-partnerskie

Projekty EFS 2008-2013


Spotkania Mikołajkowe

2013-12-20

link do strony www.efs.gov.pl

W miesiącu grudniu, w przedświątecznym klimacie, uczestnicy grup samopomocowych wraz ze swoimi bliskimi uczestniczyli w spotkaniach Mikołajkowych, będących uwieńczeniem działań projektowych w tym zakresie. Dyrektor M-G OPS w Rawiczu pani Władysława Czajkowska podziękowała obu grupom za zaangażowanie a w Łaszczynie szczególnie wyróżniła wolontariuszki „Dziewczyny z drużyny”, które oprócz słodkiego upominku otrzymały pamiątkowe dyplomy.
W ramach aktywnej integracji grupa z Łaszczyna dwukrotnie skorzystała z rekreacji na basenie, natomiast grupa rawicka wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyła w seansie filmowym pt.: "W krainie lodu” 3D.

Dołączona galeria:

Spotkania MikołajkoweSpotkania MikołajkoweSpotkania MikołajkoweSpotkania MikołajkoweSpotkania Mikołajkowe

pelna galeriaZobacz pełną galerię (17 fot.)...


  Spotkanie podsumowujące osiągnięte rezultaty w latach 2008-2013

  2013-12-18

  link do strony www.efs.gov.pl

  Na zakończenie realizacji projektu „Twój wybór – Twoja szansa” odbyło się spotkanie podsumowujące osiągnięte rezultaty w latach 2008-2013. Uczestnicy spotkania – władze samorządowe, liderzy lokalni, sołtysi , przedstawiciele organizacji pozarządowych , pracownicy socjalni obejrzeli prezentację multimedialną, którą przedstawił koordynator projektu.

  Dołączona galeria:

  Spotkanie podsumowujące osiągnięte rezultaty w latach 2008-2013Spotkanie podsumowujące osiągnięte rezultaty w latach 2008-2013Spotkanie podsumowujące osiągnięte rezultaty w latach 2008-2013Spotkanie podsumowujące osiągnięte rezultaty w latach 2008-2013Spotkanie podsumowujące osiągnięte rezultaty w latach 2008-2013

  Dołączone pliki:


  Zakończenie działalności świetlic dla dzieci z Żylic i Łaszczyna

  2013-12-14

  link do strony www.efs.gov.pl

  Na zakończenie działalności świetlic dla dzieci z Żylic i Łaszczyna zorganizowano mikołajkowy wyjazd na przejazd Kolejką wąskotorowa z Mikołajem do Śmigla. Podczas przejazdu Mikołaj obdarowywał dzieci podarunkami i prowadził animację.

  Dołączona galeria:

  Zakończenie działalności świetlic dla dzieci z Żylic i ŁaszczynaZakończenie działalności świetlic dla dzieci z Żylic i ŁaszczynaZakończenie działalności świetlic dla dzieci z Żylic i ŁaszczynaZakończenie działalności świetlic dla dzieci z Żylic i ŁaszczynaZakończenie działalności świetlic dla dzieci z Żylic i Łaszczyna

  pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


   Przygotowania do Mikołajek

   2013-12-08

   link do strony www.efs.gov.pl

   Łaszczyńskie wolontariuszki w grudniu br. kontynuowały przygotowania do Mikołajek, złożyły ozdobne pudełka, wycięły i przykleiły napisy. Włączyły się w inicjatywę tradycyjnego pieczenia pierników - organizowaną przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet „No i co!” z Łaszczyna – pomagały w trakcie pieczenia, lukrowania i pakowania. Piernikowe paczuszki z świątecznymi pozdrowieniami „Dziewczyny z drużyny” rozniosły do mieszkańców Łaszczyna i Konarzewa.

   Dołączona galeria:

   Przygotowania  do MikołajekPrzygotowania  do MikołajekPrzygotowania  do MikołajekPrzygotowania  do MikołajekPrzygotowania  do Mikołajek

    Ostatnie podsumowujące spotkania grup samopomocowych w Rawiczu i Łaszczynie

    2013-11-28

    link do strony www.efs.gov.pl

    W listopadzie odbyły się ostatnie podsumowujące spotkania grup samopomocowych w Rawiczu i Łaszczynie. W ramach propagowania alternatywnych form spędzania czasu grupa rawicka wzięła udział w seansie filmowym pt.: "Mój biegun”, natomiast panie z Łaszczyna uczestniczyły w aktywnej rekreacji na basenie.

    Dołączona galeria:

    Ostatnie podsumowujące spotkania grup samopomocowych  w Rawiczu i Łaszczynie

     Działania wolontariuszek

     2013-11-28

     link do strony www.efs.gov.pl

     W listopadzie br. wolontariuszki z Łaszczyna rozpoczęły prace nad wykonaniem ozdobnych pudełek - do słodkich niespodzianek dla dzieci - na grudniowe Mikołajki, organizowane przez MGOPS w Rawiczu (przygotowały szablon, wycięły obrysy i przygotowały zagięcia do złożenia pudełek). „Dziewczyny z drużyny” włączyły się do akcji „Segregacja się opłaca” i zebrały 3 duże worki nakrętek od mieszkańców wsi Łaszczyn i Konarzewo na operację niepełnosprawnego Huberta.
     Wolontariuszki włączały się również w lokalne inicjatywy - pod koniec miesiąca malowały twarze dzieciom podczas Andrzejek, organizowanych przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet „No i co!” z Łaszczyna.

     Dołączona galeria:

     Działania wolontariuszekDziałania wolontariuszekDziałania wolontariuszekDziałania wolontariuszekDziałania wolontariuszek

     pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


      Warsztaty wizażu

      2013-11-19

      link do strony www.efs.gov.pl

      W dniach od 8 do 21 października odbywały się warsztaty wizażu.
      27 kobiet biorących udział w projekcie uczestniczyło w spotkaniu grupowym w świetlicy MGOPS ze stylistką i wizażystką. Wszystkie Panie przeszły w gabinecie fryzjersko kosmetycznym metamorfozę. Indywidualne poradnictwo dla każdego uczestnika warsztatów miało na celu podniesienie samooceny, zwiększenie wiedzy na temat kreowania nienagannego wizerunku, nabycie umiejętności autoprezentacji.

      Dołączona galeria:

      Warsztaty wizażuWarsztaty wizażuWarsztaty wizażuWarsztaty wizażuWarsztaty wizażu

      pelna galeriaZobacz pełną galerię (113 fot.)...


       Ostatnie spotkania grupowe z psychologiem

       2013-10-28

       link do strony www.efs.gov.pl

       Odbyły się ostatnie spotkania grupowe z psychologiem dla uczestników projektu z którymi podpisano kontrakt socjalny i którzy uczestniczyli w PAL-u.

       Dołączona galeria:

       Ostatnie spotkania grupowe z psychologiemOstatnie spotkania grupowe z psychologiemOstatnie spotkania grupowe z psychologiem

        Wyjazd szkoleniowo integracyjny do Karpacza

        2013-10-13

        link do strony www.efs.gov.pl

        W dniach od 11-13 października 2013r. odbył się trzydniowy wyjazd szkoleniowo integracyjny dla 13 rodzin do Karpacza. Podczas pobytu zostały przeprowadzone warsztaty dla rodziców i dzieci na temat: Rozwijanie umiejętności wychowawczych poprzez wzrost wiedzy z zakresu specyfiki funkcjonowania dziecka oraz rozwój kompetencji rodzicielskich. W wolnym czasie uczestnicy wyjazdu zwiedzali ciekawe miejsca w Karpaczu. Przez pracowników MGOPS uczestniczących w wyjeździe prowadzona była również animacja dla dzieci.

        Dołączona galeria:

        Wyjazd szkoleniowo integracyjny do KarpaczaWyjazd szkoleniowo integracyjny do KarpaczaWyjazd szkoleniowo integracyjny do KarpaczaWyjazd szkoleniowo integracyjny do KarpaczaWyjazd szkoleniowo integracyjny do Karpacza

        pelna galeriaZobacz pełną galerię (20 fot.)...


         IMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIE

         2013-10-11

         link do strony www.efs.gov.pl

         W dniu 6 października odbyła się impreza integracyjna pn. „Wiejskie tradycje i obyczaje Mickiewicz w Konarzewie tradycje i obyczaje” przy wsparciu Gminy Rawicz, Przedsiębiorcy Wiesława Chudego, Koła Łowieckiego Nr 13 DROP w Rawiczu. Imprezę zorganizowano w ramach projektu systemowego Twój wybór – Twoja szansa współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Aktywności Lokalnej dla sołectw: Dąbrówki, Konarzewa, Iźbic, Łaszczyna, Żołędnicy i Żylic. Imprezę zorganizowano w ramach prowadzonych działań integrujących i aktywizujących mieszkańców wsi Gminy Rawicz. (...)Czytaj całość w załączniku nr 1.

         Dołączona galeria:

         IMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIEIMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIEIMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIEIMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIEIMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIE

         pelna galeriaZobacz pełną galerię (79 fot.)...

         Dołączone pliki:


         Kursy zawodowe

         2013-09-30

         link do strony www.efs.gov.pl

         Rozpoczęły się kolejne kursy zawodowe dla uczestników projektu. Siedem osób ukończyło kurs bukieciarstwa. Dla 5 mężczyzn zorganizowano kurs operatora koparkoładowarki kat.III , dla dwóch mężczyzn kurs operatora spycharek kat.III oraz dla dwóch kobiet kurs na prowadzenie księgi przychodów i rozchodów + płatnik. Ponadto rozpoczęły się kursy prawa jazdy kat.B, stylizacji i zdobienia paznokci, języka angielskiego i niemieckiego w stopniu podstawowym.

         Dołączona galeria:

         Kursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodowe

         pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


          IMPREZA INTEGRACYJNA W KONARZEWIE

          2013-09-27

          link do strony www.efs.gov.pl

          MIEJSKO – GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W RAWICZU W RAMACH PROJEKTU TWÓJ WYBÓR – TWOJA SZANSA ZAPRASZA NA IMPREZĘ INTEGRACYJNĄ WIEJSKIE TRADYCJE MICKIEWICZ W KONARZEWIE – TRADYCJE I OBYCZAJE 06 PAŹDZIERNIKA 2013, GODZ. 15.00, PAŁAC W KONARZEWIE

          Dołączone pliki:


          Spotkania grup samopomocowych

          2013-08-30

          link do strony www.efs.gov.pl

          W lipcu i sierpniu kontynuowano spotkania grup samopomocowych w Rawiczu i Łaszczynie, podczas których rozmawiano o ważnych - dla poszczególnych członków grupy - aspektach życia, omawiano problemy życia codziennego, sposoby radzenia sobie z nimi oraz wymieniano doświadczenia. Przy okazji w/w spotkań w Łaszczynie panie kontynuowały pracę nad aniołami z masy solnej.
          Grupy skorzystały też z alternatywnych form spędzania czasu wolnego: pierwsza uczestniczyła trzykrotnie w aktywnej rekreacji na basenie, druga w dwóch seansach filmowych: "Iluzja" "Red 2" oraz skorzystała z pobytu na basenie.
          Na zakończenie wakacji odbył się Rodzinny piknik integracyjny dla grupy z Rawicza oraz ich najbliższych, w jego organizację zaangażowali się wszyscy uczestnicy grupy. Wspólne grillowanie połączone z zabawą przyczyniło się do większej integracji i pogłębienia więzi w grupie.

          Dołączona galeria:

          Spotkania grup samopomocowych Spotkania grup samopomocowych Spotkania grup samopomocowych Spotkania grup samopomocowych Spotkania grup samopomocowych 

          pelna galeriaZobacz pełną galerię (16 fot.)...


           Warsztaty z animatorkami

           2013-08-29

           link do strony www.efs.gov.pl

           W sierpniu wolontariuszki wzięły udział w warsztatach z animatorkami z Centrum PISOP w Lesznie, których celem było zapoznanie z podstawami diagnozy środowiska lokalnego jako wstęp do tworzenia mapy potrzeb. „Dziewczyny z drużyny” spotkały się również z sołtysem wsi Łaszczyn Panem Andrzejem Wróblewskim i zobowiązały do: przygotowania ławeczki wiejskiej na konkurs organizowany przez Porozumienie Partnerskie Na Rzecz Rozwoju Lokalnego Gminy Rawicz oraz włączenia się w organizację Festynu Rodzinnego. Na w/w potrzeby przygotowały koncepcję i projekt ławeczki wiejskiej a następnie pomalowały ją i wykonały plakat z myślą przewodnią. Ławeczka oceniona przez Komisję z UMG Rawicz otrzymała wyróżnienie w kategorii „z przesłaniem” – ponieważ pamiętają, że marzenia można spełniać, tym bardziej te wspólne. Ponadto wolontariuszki uczestniczyły w warsztatach w plenerze, podczas których zlokalizowały dzikie wysypiska śmieci w pobliskim lesie i wykonały zdjęcia do mapy potrzeb. Dodatkowo malowały twarze dzieciom podczas imprezy integracyjnej pn. „Rodzinne Chazy” oraz Festynu Rodzinnego w Łaszczynie.

           Dołączona galeria:

           Warsztaty z animatorkamiWarsztaty z animatorkamiWarsztaty z animatorkamiWarsztaty z animatorkamiWarsztaty z animatorkami

           pelna galeriaZobacz pełną galerię (16 fot.)...


            wycieczka integracyjna

            2013-08-28

            link do strony www.efs.gov.pl

            Wolontariusze „Dziewczyny z Drużyny”, „ Złote Łapska” działający w ramach projektu oraz dzieci z Żylic uczestniczyli w trzydniowej wycieczce integracyjnej mającej na celu pozyskiwanie wolontariuszy i krzewienie idei wolontariatu. Przez 3 dni uczestnicy zwiedzali Skalne Miasto n/Metują, Pragę, Dolomitowe Skały, Harachov.

            Dołączona galeria:

            wycieczka integracyjna wycieczka integracyjna wycieczka integracyjna wycieczka integracyjna wycieczka integracyjna 

            pelna galeriaZobacz pełną galerię (15 fot.)...


             Kursy zawodowe dla uczestników projektu

             2013-08-26

             link do strony www.efs.gov.pl

             Rozpoczęły się kursy zawodowe dla uczestników projektu którzy chcą podnieść swoje soje kwalifikacje zawodowe. Pierwszym kursem jest kurs obsługi kas fiskalnych i terminala kart płatniczych w którym bierze udział 9 osób. Do końca listopada będą uczestniczyć w kursach:
             Operator koparkoładowarki, spycharki, kurs prawa jazdy kat.B, bukieciarstwa, stylizacji i zdobienia paznokci, gastronomicznym , fryzjerskim, księgi przychodów i rozchodów+ płatnik, operator wózków widłowych ze zmiennym wysięgiem.

             Dołączona galeria:

             Kursy zawodowe dla uczestników projektu Kursy zawodowe dla uczestników projektu Kursy zawodowe dla uczestników projektu Kursy zawodowe dla uczestników projektu 

              Wielkie sprzątanie lasu.

              2013-08-20

              link do strony www.efs.gov.pl

              Chazaccy wolontariusze zorganizowali wielkie sprzątanie lasu. Wspólnie z dziećmi pracowali w pocie czoła sprzątając niewielki odcinek lasu. Akcja zgłoszona została w Wydziale Ochrony Środowiska w Gminie Rawicz skąd dzieci otrzymały 50 par rękawic i 100 worów do śmieci. Gmina zapewniła również wywóz śmieci. Akcja została nagłośniona w radio Elka. Następna akcja zaplanowana jest na wrzesień.

              Dołączona galeria:

              Wielkie sprzątanie lasu.Wielkie sprzątanie lasu.Wielkie sprzątanie lasu.Wielkie sprzątanie lasu.Wielkie sprzątanie lasu.

              pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


               ''Dziewczyny z drużyny''

               2013-07-31

               link do strony www.efs.gov.pl

               W lipcu „Dziewczyny z drużyny” ustaliły obowiązujące zasady i podpisały kontrakt, mający na celu regulację relacji w grupie. Kontynuowały też przygotowania do II Bajkowego spotkania pn.: „Za siódmą górą i siódmą rzeką” (w ramach zagospodarowania czasu wolnego dzieci) – przygotowały projekt plakatów i strojów, wykonały plakaty, rekwizyty i elementy strojów, uczestniczyły w próbach. Ukoronowaniem tych przygotowań było II Bajkowe spotkanie, podczas którego wolontariuszki czytały i prezentowały scenki z 3 bajek: „Trzy świnki”, „Calineczka” i „Kopciuszek”. Następnie wraz z dziećmi malowały kredą wybrane sceny z bajek a po skończonej zabawie w grupach pomagały w prezentacji wykonanych prac przed jury, złożonym z rodziców.

               Dołączona galeria:

               ''Dziewczyny z drużyny''''Dziewczyny z drużyny''''Dziewczyny z drużyny''''Dziewczyny z drużyny''''Dziewczyny z drużyny''

               pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


                Impreza integracyjna

                2013-07-30

                link do strony www.efs.gov.pl

                W dniu 28 lipca 2013r. w miejscowości Zawady zorganizowano imprezę integracyjną pn. „Rodzinne Chazy” w ramach projektu systemowego Twój wybór - Twoja szansa współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Gospodarzami imprezy było Stwolno Sikorzyn; współgospodarzami: Zawady,Wydawy, Zielona Wieś, Łąkta , Ugoda. Impreza zorganizowana w ramach Programu Aktywności Lokalnej, którego celem jest integracja wszystkich mieszkańców i grup społecznych oraz aktywizacja mieszkańców do działań na rzecz środowiska lokalnego. Gości i uczestników imprezy mieszkańcy powitali pokazem zaprzęgów konnych. Mając na względzie szeroko pojętą integrację i aktywizację mieszkańców w części artystycznej wystąpili uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Rawiczu, Seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu oraz 11 – letnia Zosia Matyla. Zabawy dla dzieci i rodziców z niespodziankami prowadził Robert Byrski. Rodziny zmierzyły się w konkurencjach: strach na wróble, ubijanie piany trzepaczką, wspinanie na słup, balonowy finał, rzuty do kosza, cięcie drzewa piłą ręczną, dojście do celu na czas z zawiązanymi oczami, konkurs niespodzianka dla sołtysów rzuty podkową do celu. Przypomnijmy, iż w ramach Programu Aktywności Lokalnej: Pierwszy „Chazacki Turniej Wsi” odbył się w 2010 roku we wsi Zawady.: I miejsce zdobyli mieszkańcy wsi Sikorzyna i Stwolna, II miejsce zajęli mieszkańcy Zawad oraz III miejsce mieszkańcy Zielonej Wsi. W roku 2011podczas Turnieju wsi w Zielonej Wsi I miejsce Łąkta, II miejsce Zawady, III miejsce Zielona Wieś. W roku 2012 w Chazackich potyczkach wygrały: I - Zawady; II – Łąkta; II- Wydawy; IV- Sikorzyn/Stwolno; V – Ugoda; VI Zielona Wieś. W tym roku w rodzinnych zmaganiach kolejno zdobyli: I miejsce - Sikorzyn/Stwolno, II miejsce Zielona Wieś,III miejsce Łąkta, IV miejsce Wydawy, V miejsce Zawady,VI Ugoda. W trakcie trwania imprezy zapewniono BEZPŁATNIE kawę, kiełbasę z grilla, , napoje chłodzące. Mieszkańcy wszystkich sołectw chazackich upiekli przepyszne ciasta. Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla dzieci: zjeżdżalnie, trampolina, malowanie twarzy, zabawy i konkursy z klaunem i postaciami bajkowymi. Imprezę wspierali chazaccy wolontariusze „Złote Łapska” oraz „Dziewczyny z drużyny” z Łaszczyna. Pomimo upału dopisała frekwencja, Świetna zabawa, rodzinne klimaty dzięki zaangażowaniu mieszkańców, sołtysów i członków Stowarzyszenia „Chazacy”.

                Dołączona galeria:

                Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna 

                pelna galeriaZobacz pełną galerię (127 fot.)...


                 Warsztaty terapii zajęciowej

                 2013-07-25

                 link do strony www.efs.gov.pl

                 Wolontariusze „Złote łapska” uczestniczyli w warsztatach terapii zajęciowej gdzie uczyli się techniki tworzenia wikliny papierowej a nabyte umiejętności wykorzystywali podczas zajęć w ramach zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci w wakacje. Wspólnie z dziećmi z Ugody uczestniczyli w zajęciach „ Akademia wyobraźni” zorganizowanych przez Bibliotekę w Zielonej Wsi. Czynnie uczestniczyły w życiu chazackich wsi poprzez roznoszenie ulotek, bezpłatnej prasy, sprzątanie szkoły w Ugodzie.

                 Dołączona galeria:

                 Warsztaty terapii zajęciowejWarsztaty terapii zajęciowejWarsztaty terapii zajęciowejWarsztaty terapii zajęciowejWarsztaty terapii zajęciowej

                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                  Drugi trening asertywności

                  2013-07-15

                  link do strony www.efs.gov.pl

                  W świetlicy MGOPS W Rawiczu odbył się drugi trening asertywności.
                  W treningu uczestniczyło 12 beneficjentów projektu „ Twój wybór-Twoja szansa”

                  Dołączona galeria:

                  Drugi trening asertywnościDrugi trening asertywności

                   Zapraszamy na imprezę integracyjną

                   2013-07-15

                   link do strony www.efs.gov.pl

                   Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na imprezę integracyjną "RODZINNE CHAZY" w dniu 28 lipca 2013r. w miejscowości ZAWADY (PLAC PRZY ŚWIETLICY). Rozpoczęcie imprezy o godz. 14:00.

                   Dołączone pliki:


                   Łaszczyńskie wolontariuszki

                   2013-06-26

                   link do strony www.efs.gov.pl

                   Łaszczyńskie wolontariuszki „Dziewczyny z drużyny” po rajdzie rowerowym włączyły się do pomocy i zabawy podczas Dnia Dziecka (organizowanego w Łaszczynie przez rawicki MGOPS) min.: malowały twarze, wykonały zdjęcia i pomagały w posprzątaniu placu. Kolejne tygodnie poświęcone były przygotowaniom do II Bajkowego spotkania pn.: „Za siódmą górą i siódmą rzeką (wybrano bajki, podzielono role, odbyły się próby, wykonano też szkice wybranych scen z bajek.

                   Dołączona galeria:

                   Łaszczyńskie wolontariuszkiŁaszczyńskie wolontariuszkiŁaszczyńskie wolontariuszki

                    Spotkania grup samopomocowych

                    2013-06-25

                    link do strony www.efs.gov.pl

                    W czerwcu odbyły się spotkania grup samopomocowych w Rawiczu i Łaszczynie, na których realizowano zadania wynikające z bieżących potrzeb Beneficjentów - m.in.: rozmowy oraz poznanie nowych technik rękodzieła. Grupy skorzystały też z alternatywnych form spędzania czasu wolnego: pierwsza grupa uczestniczyła w aktywnej rekreacji na basenie, druga w seansie filmowym pt.: „Szybcy i wściekli 6”.

                    Dołączona galeria:

                    Spotkania grup samopomocowychSpotkania grup samopomocowychSpotkania grup samopomocowych

                     Spotkanie grupowe z psychologiem

                     2013-06-24

                     link do strony www.efs.gov.pl

                     W kolejnym spotkaniu grupowym z psychologiem udział wzięli uczestnicy projektu , z którymi podpisano kontrakt socjalny. Celem spotkań jest podniesienie kompetencji społecznych, komunikacji interpersonalnej oraz radzenie sobie ze stresem.

                     Dołączona galeria:

                     Spotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiem

                      Spotkania indywidualne i spotkania grupowe z doradcą zawodowym

                      2013-06-12

                      link do strony www.efs.gov.pl

                      Zakończyły się spotkania indywidualne i spotkania grupowe z doradcą zawodowym dla uczestników projektu. Przeprowadzona została diagnoza potrzeb i oczekiwań oraz motywacja do działania wśród beneficjentów. Podczas spotkań z doradcą zawodowym uczestnicy zadeklarowali udział w kursach zawodowych zgodnie ze swoimi predyspozycjami i zapotrzebowaniem na rynku pracy.

                      Dołączona galeria:

                      Spotkania indywidualne i spotkania grupowe z doradcą zawodowymSpotkania indywidualne i spotkania grupowe z doradcą zawodowymSpotkania indywidualne i spotkania grupowe z doradcą zawodowymSpotkania indywidualne i spotkania grupowe z doradcą zawodowymSpotkania indywidualne i spotkania grupowe z doradcą zawodowym

                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                       Dzień Dziecka w Łaszczynie

                       2013-06-07

                       link do strony www.efs.gov.pl

                       w Łaszczynie zorganizowano dzień dziecka dla uczestników świetlicy i wolontariuszy działających w ramach projektu. Wolontariuszki również włączyły się w przygotowanie imprezy. Dzieci bawiły się wspólnie pod okiem opiekunów ,koordynatora projektu i sołtysa .
                       W ramach poczęstunku otrzymały słodycze, napoje i kiełbaskę z grilla.

                       Dołączona galeria:

                       Dzień Dziecka w ŁaszczynieDzień Dziecka w ŁaszczynieDzień Dziecka w ŁaszczynieDzień Dziecka w ŁaszczynieDzień Dziecka w Łaszczynie

                       pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                        Trening asertywności

                        2013-06-05

                        link do strony www.efs.gov.pl

                        10 osobowa grupa uczestników projektu wzięła udział w treningu asertywności.
                        Trening uczy asertywnego zachowania w życiu, wzmacnia kompetencje społeczne.

                        Dołączona galeria:

                        Trening asertywnościTrening asertywnościTrening asertywności

                         Rodzinny rajd rowerowy

                         2013-06-03

                         link do strony www.efs.gov.pl

                         W miesiącu maju br. wolontariuszki z Łaszczyna włączyły się aktywnie w przygotowania do Rodzinnego rajdu rowerowego, współorganizowanego razem ze Stowarzyszeniem Aktywnych Kobiet „No i co!”, sołectwem oraz OSP w Łaszczynie. „Dziewczyny z drużyny” przygotowały ulotki, dostarczyły je do mieszkańców wsi, wykonały zaproszenia, przygotowały informację o grobowcu w Kawczu (znajdującym się na trasie rajdu), przygotowały śpiewniki na zaplanowaną biesiadę, wykonały anioły z masy solnej dla gości zaproszonych na rajd. Punktem kulminacyjnym tych przygotowań był rajd zakończony biesiadą przy ognisku, w dniu 2 czerwca br., w którym wzięło udział około 60 rowerzystów. W jego trakcie wolontariuszki przedstawiły historię i obecne losy grobowca w Kawczu, rozdały śpiewniki -zachęcając uczestników do wspólnego śpiewania oraz wykonały zdjęcia. Na zakończenie miłego spotkania podziękowały gościom własnoręcznie wykonanymi aniołami.

                         Dołączona galeria:

                         Rodzinny rajd rowerowyRodzinny rajd rowerowyRodzinny rajd rowerowyRodzinny rajd rowerowyRodzinny rajd rowerowy

                         pelna galeriaZobacz pełną galerię (19 fot.)...


                          Dzień dziecka w Żylicach

                          2013-05-31

                          link do strony www.efs.gov.pl

                          W ramach świetlicy dla dzieci w Żylicach zorganizowano Dzień dziecka. Dzieci bawiły się wraz z opiekunem świetlicy , sołtysem wsi i rodzicami. Przygotowano wiele zabaw i atrakcji. Uczestnicy imprezy integracyjnej zostali poczęstowani kiełbaską z grilla oraz słodyczami.

                          Dołączona galeria:

                          Dzień dziecka w ŻylicachDzień dziecka w ŻylicachDzień dziecka w ŻylicachDzień dziecka w ŻylicachDzień dziecka w Żylicach

                          pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


                           Działania wolontariuszy

                           2013-05-29

                           link do strony www.efs.gov.pl

                           Wolontariusze „ Złote Łapska” działający w ramach projektu na Chazach uczestniczą w życiu lokalnym wsi. Zorganizowali spotkanie z redaktorem gazety lokalnej, zagospodarowują czas wolny dzieciom prowadząc zajęcia plastyczne, zwiedzanie przydrożnych kapliczek oraz przygotowały Dzień Matki”

                           Dołączona galeria:

                           Działania wolontariuszyDziałania wolontariuszyDziałania wolontariuszyDziałania wolontariuszyDziałania wolontariuszy

                            Samopomocowe grupy wsparcia dla osób bezrobotnych

                            2013-05-20

                            link do strony www.efs.gov.pl

                            W ramach aktywnej integracji działają dwie samopomocowe grupy wsparcia dla osób bezrobotnych. Jedna grupa wsparcia działa w Rawiczu , druga w Łaszczynie . Oprócz spotkań tematycznych przewidziano dla uczestników wyjście do kina, na basen oraz zorganizowanie imprez integracyjnych – ognisko/piknik, mikołajki.


                            Spotkania z psychologiem

                            2013-05-15

                            link do strony www.efs.gov.pl

                            W świetlicy MGOPS odbyło się drugie spotkanie grupowe z psychologiem. Rozpoczęło się również indywidualne spotkania psychologiczne dla osób potrzebujących wsparcia. i podniesienia własnych wartości, kompetencji i umiejętności społecznych.

                            Dołączona galeria:

                            Spotkania z psychologiemSpotkania z psychologiem

                             Spotkanie grupowe z psychologiem

                             2013-05-13

                             link do strony www.efs.gov.pl

                             Uczestnicy Pal-u spotkali się z psychologiem na pierwszym spotkaniu grupowym. Spotkanie miało charakter treningu umiejętności społecznych.

                             Dołączona galeria:

                             Spotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiem

                              Spotkanie grupowe z psychologiem

                              2013-04-29

                              link do strony www.efs.gov.pl

                              Odbyło się pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem dla 29 uczestników projektu z, którymi podpisano kontrakt socjalny .Dla tej grupy przewidziane są 4 spotkania grupowe o charakterze treningu.

                              Dołączona galeria:

                              Spotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiem

                               Spotkanie grupowe z doradcą zawodowym

                               2013-04-22

                               link do strony www.efs.gov.pl

                               Dla 11 uczestników PAL odbyło się w świetlicy MGOPS w Rawiczu spotkanie grupowe z doradcą zawodowym. Spotkania z doradcą zawodowym ma na celu aktywizacje zawodową uczestników uwzględniającą potrzeby lokalnego rynku, ułatwiać kontakt z pracodawcą , podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy, przygotowanie dokumentów aplikacyjnych.

                               Dołączona galeria:

                               Spotkanie grupowe z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe z doradcą zawodowym

                                Świetlica dla dzieci w Żylicach i Łaszczynie

                                2013-04-13

                                link do strony www.efs.gov.pl

                                Świetlica dla dzieci w Żylicach i Łaszczynie rozpoczęła swoje działania. Pod opieką pedagoga dzieci chętnie spędzają wolny czas na zabawach i rozgrywkach sportowych. Spotkania świetlicowe dla dzieci będą odbywać się do końca listopada. W ramach tych spotkań zorganizowany zostanie Dzień Dziecka .

                                Dołączona galeria:

                                Świetlica dla dzieci w Żylicach i  ŁaszczynieŚwietlica dla dzieci w Żylicach i  ŁaszczynieŚwietlica dla dzieci w Żylicach i  ŁaszczynieŚwietlica dla dzieci w Żylicach i  ŁaszczynieŚwietlica dla dzieci w Żylicach i  Łaszczynie

                                pelna galeriaZobacz pełną galerię (12 fot.)...


                                 Pierwsze spotkanie wolontariuszek

                                 2013-04-11

                                 link do strony www.efs.gov.pl

                                 W dniu 11.04. br. w Łaszczynie odbyło się pierwsze spotkanie wolontariuszek „Dziewczyny z drużyny”., na którym omówiono ideę wolontariatu, przygotowano plan działania, wykonano plakat i ulotki o zajęciach świetlicowych dla dzieci z Łaszczyna. Kolejne spotkania poświęcone były przygotowaniom do Bajkowego spotkania pn.: „Za siódmą górą i siódmą rzeką (wybrano bajki, podzielono role, przygotowano plakat, ulotki i dyplomy dla uczestników, wybrano scenografię, odbyło się kilka prób). Na Bajkowym spotkaniu 27.04.2013r. dzieci z Łaszczyna wysłuchały 2 bajki: „Kot butach” oraz „Brzydkie kaczątko” w interpretacjach przygotowanych przez wolontariuszki , na tej podstawie dzieci wykonały 3 grupowe rysunki bohaterów bajek.

                                 Dołączona galeria:

                                 Pierwsze spotkanie wolontariuszekPierwsze spotkanie wolontariuszekPierwsze spotkanie wolontariuszekPierwsze spotkanie wolontariuszekPierwsze spotkanie wolontariuszek

                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                  Pierwsze spotkanie grupowe doradcy zawodowego

                                  2013-04-08

                                  link do strony www.efs.gov.pl

                                  W ramach aktywnej integracji odbyło się pierwsze spotkanie grupowe doradcy zawodowego z uczestnikami projektu ,z którymi podpisano kontrakty socjalne na 2013 rok. Dla tej grupy przewidziane jest jeszcze jedno spotkanie grupowe i 40 godzin indywidualnego poradnictwa zawodowego.

                                  Dołączona galeria:

                                  Pierwsze spotkanie grupowe  doradcy zawodowegoPierwsze spotkanie grupowe  doradcy zawodowegoPierwsze spotkanie grupowe  doradcy zawodowegoPierwsze spotkanie grupowe  doradcy zawodowegoPierwsze spotkanie grupowe  doradcy zawodowego

                                  pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                   Działania grupy wolontariuszy

                                   2013-03-15

                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                   Grupa wolontariuszy „Złote Łapska” wraz z opiekunem działająca na Chazach ruszyła do pracy. Pomimo złej pogody swoje pomysły na rzecz drugiego człowieka przeistaczają w czyny. W ramach PAL w Łaszczynie tworzy się również grupa dzieci i młodzieży – wolontariuszy chcących działać bezinteresownie w swoim środowisku lokalnym. Wspólnie z opiekunem będą realizować przyjęte kierunki swojej działalności. Nowa grupa wolontariuszy jest wynikiem propagowania idei wolontariatu podczas wyjazdu integracyjnego wolontariuszy Złote Łapska” oraz dzieci młodzieży z Łaszczyna, zorganizowanego w 2012 roku


                                   Zakończenie rekrutacji uczestników projektu

                                   2013-02-28

                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                   Zakończyła się rekrutacja uczestników projektu deklarujących udział w projekcie w 2013 roku. Grupa docelowa została skierowana do konsultacji z Powiatowym Urzędem Pracy w Rawiczu. Jeden beneficjent kontynuujący udział w projekcie od 2012 roku od miesiąca stycznia realizuje instrument aktywizacji edukacyjnej związany z uzupełnieniem wykształcenia.


                                   Projekt systemowy ''Twój wybór-Twoja szansa'' w roku 2013

                                   2013-01-10

                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                   W 2013 roku MGOPS Rawicz jest realizatorem projektu systemowego pn. „Twój wybór-Twoja szansa” już szósty rok zgodnie z zwartą umową ramową na lata 2008-2013. Wartość projektu na 2013 rok wynosi 302.054,52 zł
                                   Projekt skierowany jest do 39 nowych beneficjentów - osób korzystających z pomocy społecznej ( bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo)w Gminie Rawicz i 1 osoby kontynuującej udział w projekcie od 2012 roku oraz dla otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym . Kontraktem socjalnym objętych zostanie 29 osób . W PAL zakładamy udział 11 osób, z terenów wiejskich i ich otoczenia tj.wsi chazackich i Szymanowa gdzie realizujemy PAL od 2010roku oraz , Dąbrówki, Iźbic, Konarzewa, Łaszczyna, Żołędnicy, Żylic gdzie realizujemy PAL od 2012 roku.
                                   Celem głównym projektu jest:
                                   Zwiększenie zaradności społeczno zawodowej 40 klientów pomocy społecznej i osób z ich otoczenia zagrożonych wykluczeniem społecznym na terenie gminy Rawicz w 2013 roku
                                   Cele szczegółowe projektu.
                                   1. Wzrost kompetencji społecznych i zawodowych 40 klientów pomocy społecznej z gminy Rawicz w 2013 roku
                                   2. Wzrost i nabycie nowych umiejętności zawodowych oraz mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia 40 klientów pomocy społecznej z gminy Rawicz w 2013 rok
                                   3. Wzrost świadomości oraz wzmocnienie środowiska lokalnego poprzez integrację 40 osób zagrożonych wykluczeniu społecznemu i ich otoczenia, budowę więzi społecznych i inicjatyw lokalnych z gminy Rawicz w 2013 roku
                                   4. Kompleksowe wsparcie w ramach działań aktywnej integracji 20 klientów pomocy społecznej dla grupy w wieku 15-30 z gminy Rawicz w 2013 rok.

                                   Rekrutacje uczestników do udziału w projekcie przeprowadzą pracownicy socjalni Ośrodka. Rekrutacja potrwa do końca lutego 2013 roku.
                                   Dla uczestników projektu w ramach aktywnej integracji zostaną przeprowadzone następujące działania :
                                   1. Spotkania grupowe i indywidualne z psychologiem, doradcą zawodowym, prawnikiem.
                                   2. Działania Asystenta rodziny
                                   3. Wyjazd szkoleniowo/integracyjny dla rodzin
                                   4. Szkolenie komputerowe.
                                   5. Kursy zawodowe i warsztaty
                                   6. Grupy samopomocowe
                                   7. Wolontariat dla dzieci i młodzieży
                                   Ponadto zostaną przeprowadzone działania środowiskowe dla beneficjentów i otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w formie świetlicy dla dzieci i imprez integracyjnych.


                                   Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ''No i co!'' z Łaszczyna

                                   2012-12-21

                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                   Działania świetlicowe dla dorosłych, realizowane w Łaszczynie w ramach projektu systemowego MG OPS w Rawiczu „Twój wybór –Twoja szansa”, stały się inspiracją dla grupy uczestniczek. Dzięki nim w listopadzie br. 20 mieszkanek Łaszczyna postanowiło zjednoczyć siły we wspólnym działaniu na rzecz rozwoju, integracji i aktywizacji kobiet oraz społeczności wiejskiej. Owocem rozmów było podjęcie decyzji o założeniu stowarzyszenia. (...) czytaj całość w załączniku nr 1

                                   Dołączona galeria:

                                   Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ''No i co!'' z ŁaszczynaStowarzyszenie Aktywnych Kobiet ''No i co!'' z ŁaszczynaStowarzyszenie Aktywnych Kobiet ''No i co!'' z Łaszczyna

                                   Dołączone pliki:


                                   Zakończenie działań w 2012r.

                                   2012-12-18

                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                   Zakończyły się działania dla beneficjentów ostatecznych i otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym zaplanowane na 2012 rok.
                                   Na spotkaniu podsumowującym osiągnięte rezultaty i efekty koordynator projektu przedstawił w prezentacji multimedialnej przebieg zrealizowanych działań 2012 roku. W spotkaniu uczestniczyło ok. 70 osób- uczestników projektu , przedstawicieli władz samorządowych, sołtysów, liderów lokalnych i pracowników socjalnych. Beneficjentom ostatecznym wręczono zaświadczenia o udziale w projekcie. Założone we wniosku o dofinansowanie rezultaty i produkty zostały osiągnięte.

                                   Dołączona galeria:

                                   Zakończenie działań w 2012r.Zakończenie działań w 2012r.Zakończenie działań w 2012r.Zakończenie działań w 2012r.Zakończenie działań w 2012r.

                                    Zakończenie działań

                                    2012-11-30

                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                    Dobiegły końca wszystkie działania mające na celu zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności zawodowych. W miesiącu listopadzie 8 kobiet zdobyło umiejętności stylizacji i zdobienia paznokci. Zakończyły się kursy prawa jazdy kat.B, B+E, C, C+E, w których uczestniczyło 18 osób. W kursach i szkoleniach uczestniczyło ogółem 37 beneficjentów.


                                    Dni Seniora

                                    2012-11-23

                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                    Młodzi wolontariusze działający pod okiem opiekuna wystawili program artystyczny podczas organizowanych Dni Seniora dla mieszkańców Chazów .W dniach 21-22 listopada w świetlicach wiejskich w Zielonej Wsi i w Zawadach dali pokaz swoich talentów bawiąc przy muzyce i śpiewie uczestników imprezy.

                                    Dołączona galeria:

                                    Dni SenioraDni SenioraDni SenioraDni Seniora

                                     Spotkania świetlicowe w Łaszczynie

                                     2012-11-08

                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                     W świetlicy wiejskiej w Łaszczynie odbywają się spotkania świetlicowe dla dorosłych i dla dzieci. Panie biorące udział w spotkaniach przy kawie wymieniają doświadczenia oraz wykonują ozdoby choinkowe na spotkanie mikołajkowe kończące działania świetlicy. Aerobik, basen i kino to motywujące formy działań świetlicy dla dorosłych. Dzieci poprzez zajęcia plastyczne i zabawę pod opieka pedagoga integrują się i spędzają czas wolny.

                                     Dołączona galeria:

                                     Spotkania świetlicowe w ŁaszczynieSpotkania świetlicowe w ŁaszczynieSpotkania świetlicowe w ŁaszczynieSpotkania świetlicowe w Łaszczynie

                                      Wolontariusze „Złote Łapska”

                                      2012-10-31

                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                      Wolontariusze „Złote Łapska” oprócz zajęć plastycznych dla dzieci włączyli się w organizację lokalnych imprez. Przygotowali zaproszenia na spotkanie z prof. Stanisławem Jędrasiem oraz na Dni Seniora. Wolontariuszki pomagały również w obsłudze imprezy „Spotkanie przy świecach”


                                      Warsztaty na temat rozwijania umiejętności wychowawczych

                                      2012-10-29

                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                      W dniach 26-28 października w Karpaczu 10 uczestników projektu wraz z rodzinami i asystent rodziny uczestniczyło w warsztatach na temat rozwijania umiejętności wychowawczych poprzez wzrost wiedzy z zakresu specyfiki funkcjonowania dziecka oraz rozwoju kompetencji. Podczas trzydniowego wyjazdu w czasie wolnym zorganizowano dla rodzin zwiedzanie ciekawych miejsc Karpacza.


                                      Szkolenie komputerowe w stopniu podstawowym

                                      2012-10-17

                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                      Rozpoczęło się szkolenie komputerowe w stopniu podstawowym. 18 uczestników projektu przez 8 dni będzie nabywać umiejętności obsługi komputera, poczty elektronicznej, internetu i programów użytkowych.

                                      Dołączona galeria:

                                      Szkolenie komputerowe w stopniu podstawowymSzkolenie komputerowe w stopniu podstawowymSzkolenie komputerowe w stopniu podstawowymSzkolenie komputerowe w stopniu podstawowym

                                       Warsztaty wizażu

                                       2012-10-12

                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                       W dniach od 8 do 11 października odbyły się warsztaty wizażu. Warsztaty obejmowały 1 spotkanie grupowe oraz indywidualne poradnictwo dla każdego uczestnika warsztatów mające na celu podniesienie samooceny, zwiększenie wiedzy na temat kreowania nienagannego wizerunku, nabycie umiejętności autoprezentacji. Każdy uczestnik miał zapewnione 3 godzinne spotkanie z wizażystką/stylistką na dobór i zmianę fryzury (farbowanie, obcięcie, modelowanie), zabieg pielęgnacyjny ( maseczka, oczyszczanie twarzy, regulacja brwi/ henna), dobór i wykonanie makijaż.

                                       Dołączona galeria:

                                       Warsztaty wizażuWarsztaty wizażuWarsztaty wizażuWarsztaty wizażuWarsztaty wizażu

                                        Wyjazd integracyjny

                                        2012-10-03

                                        link do strony www.efs.gov.pl

                                        Wolontariusze „Złote Łapska” zorganizowały dla osób wykluczonych społecznie oraz dla otoczenia wyjazd integracyjny. 45 osób( wraz z koordynatorem projektu) wzięło udział w spektaklu „MEY DEY” w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

                                        Dołączona galeria:

                                        Wyjazd integracyjnyWyjazd integracyjnyWyjazd integracyjnyWyjazd integracyjnyWyjazd integracyjny

                                        pelna galeriaZobacz pełną galerię (15 fot.)...


                                         Indywidualne spotkania

                                         2012-09-28

                                         link do strony www.efs.gov.pl

                                         Przez cały czas trwają indywidualne spotkania wspierające uczestników projektu - z psychologiem i prawnikiem.


                                         Spotkanie z psychologiem

                                         2012-09-26

                                         link do strony www.efs.gov.pl

                                         Ostatnie spotkanie z psychologiem dla 29 uczestników ( kontrakt socjalny) z elementami treningu emocjonalnego. Tematem było rozwijanie umiejętności rozpoznawania i konstruktywnego wyrażania uczuć.

                                         Dołączona galeria:

                                         Spotkanie z psychologiemSpotkanie z psychologiemSpotkanie z psychologiem

                                          Spotkanie grupowe z psychologiem

                                          2012-09-25

                                          link do strony www.efs.gov.pl

                                          Psycholog przeprowadził ostatnie spotkanie grupowe tym razem dla uczestników PAL-u . Zajęcia miały charakter treningu. Tematem spotkania była Komunikacja interpersonalna i autoprezentacja. Było to ostatnie grupowe spotkanie z psychologiem.


                                          Trening asertywności

                                          2012-09-24

                                          link do strony www.efs.gov.pl

                                          Odbył się ostatni z trzech treningów asertywności – tym razem dla uczestników PAL-u. W 5 godzinnym treningu udział wzięło 11 beneficjentów.

                                          Dołączona galeria:

                                          Trening asertywnościTrening asertywności

                                           Samopomocowe grupy wsparcia

                                           2012-09-21

                                           link do strony www.efs.gov.pl

                                           Samopomocowe grupy wsparcia – dla dzieci i osób bezrobotnych oraz ich rodziny spotkali się na „Pontonie” na integracyjnym ognisku. Przy muzyce i śpiewie rodzice i dzieci smażyli kiełbaski nad ogniskiem. Opiekun grupy przygotował zabawy i zgadywanki dla wszystkich uczestników nagradzane słodyczami.
                                           Samopomocowe grupy wsparcia – uczestnicy grupy oprócz spotkań integracyjnych chętnie uczestniczą w zajęciach basenowych oraz wyjściach do kina.

                                           Dołączona galeria:

                                           Samopomocowe grupy wsparciaSamopomocowe grupy wsparciaSamopomocowe grupy wsparciaSamopomocowe grupy wsparciaSamopomocowe grupy wsparcia

                                           pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                            Pierwsze spotkanie świetlicowe dla dorosłych w świetlicy wiejskiej w Łaszczynie

                                            2012-09-10

                                            link do strony www.efs.gov.pl

                                            Zgodnie z potrzebami mieszkańców zorganizowano spotkania mające na celu zintegrowanie mieszkańców i określenie jakie są ich oczekiwania.


                                            Zajęcia z psychologiem

                                            2012-09-05

                                            link do strony www.efs.gov.pl

                                            Psycholog przeprowadził dla uczestników projektu , z którymi podpisano kontrakt socjalny zajęcia o charakterze treningu. Tematem spotkania była Komunikacja interpersonalna i autoprezentacja.

                                            Dołączona galeria:

                                            Zajęcia z psychologiemZajęcia z psychologiemZajęcia z psychologiem

                                             Pożegnanie lata „Tęczowe wakacje” w Łaszczynie

                                             2012-09-04

                                             link do strony www.efs.gov.pl

                                             W dniu 2 września 2012r. w Łaszczenie odbyła się impreza integracyjna Pożegnanie lata „Tęczowe wakacje” dla wsi: Dąbrówka, ,Iźbice, Konarzewo, Łaszczyn, Żołędnica, Żylice. Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu systemowego Twój wybór Twoja szansa POKL współfinasowane przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie działań środowiskowych Programu Aktywności Lokalnej.
                                             Wydarzenie poprzedziła wcześniej przeprowadzona diagnoza potrzeb i oczekiwań mieszkańców ww. sołectw. Duże zaangażowanie wykazali mieszkańcy w przygotowanie imprezy.- stoły z darami natury, dekoracje, przygotowanie placu.
                                             Dopisała frekwencja - w imprezie wzięło udział około 350 osób.
                                             Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i całych rodzin: gry i zabawy z drobnymi upominkami, bańki mydlane, chodzenie na szczudłach, dmuchaniec, trampolina.
                                             Dużo emocji dostarczyli strażacy z OSP z Iźbic.
                                             Podczas imprezy można było spróbować dobrych wypieków, zapewniono poczęstunek: kawę, napoje, kiełbasę z grilla, dla dzieci popcorn.
                                             Prowadzenie Krzysztof Skrzypczak oraz Edmund i Leszek Matyla.

                                             Dołączona galeria:

                                             Pożegnanie lata „Tęczowe wakacje” w ŁaszczyniePożegnanie lata „Tęczowe wakacje” w ŁaszczyniePożegnanie lata „Tęczowe wakacje” w ŁaszczyniePożegnanie lata „Tęczowe wakacje” w ŁaszczyniePożegnanie lata „Tęczowe wakacje” w Łaszczynie

                                             pelna galeriaZobacz pełną galerię (30 fot.)...


                                              Kursy i szkolenia zawodowe

                                              2012-09-04

                                              link do strony www.efs.gov.pl

                                              W ramach projektu rozpoczynają się od dnia dzisiejszego kursy i szkolenia zawodowe, które potrwają do końca listopada. Pierwszym kursem jest kurs obsługi kasy fiskalnej +obsługa klienta w którym 13 beneficjentów rozpoczęło nabywanie nowych umiejętności zawodowych. Ponadto w miesiącu wrześniu 18 uczestników rozpocznie kursy prawa jazdy( Kat.B, B+E, C, C+E), 3 osoby kurs koparkoładowarki kat.III, Bukieciarstwo- 5 osób, cukiernik 2 osoby, kucharz 2 osoby oraz 2 osoby kurs języka niemieckiego.


                                              Zakończenie działań świetlica wakacyjna dla dzieci

                                              2012-08-31

                                              link do strony www.efs.gov.pl

                                              Zakończyła działania świetlica wakacyjna dla dzieci w Łaszczynie – „TĘCZOWE WAKACJE”. Wykonane prace plastyczne zostaną wystawione podczas imprezy integracyjnej, która odbędzie dnia 2 września na placu przy świetlicy wiejskiej w Łaszczynie. Dzieci wraz z opiekunem przygotowały na powyższa imprezę pokaz taneczny. W miesiącach wrzesień –grudzień dzieci będą mogły spotkać się jeszcze 6 razy na spotkaniach świetlicowych dla dzieci.

                                              Dołączona galeria:

                                              Zakończenie działań świetlica wakacyjna dla dzieciZakończenie działań świetlica wakacyjna dla dzieciZakończenie działań świetlica wakacyjna dla dzieciZakończenie działań świetlica wakacyjna dla dzieciZakończenie działań świetlica wakacyjna dla dzieci

                                              pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                               Wycieczka integracyjna „KOPERNIK I DINOZAURY”

                                               2012-08-24

                                               link do strony www.efs.gov.pl

                                               Wolontariusze „ZŁOTE ŁAPSKA” wraz z dziećmi z wsi objętych PAL-em uczestniczyli w dwudniowej wycieczce integracyjnej „KOPERNIK I DINOZAURY”. Czterdziestoosobowa grupa dzieci i troje opiekunów zwiedzali ciekawe miejsca w Toruniu oraz Park Dinozaurów w Solcu Kujawskim. Wspólny wyjazd miał na celu propagowania idei wolontariatu i zachęcenie do działań na rzecz drugiego człowieka wszystkich uczestników wycieczki.

                                               Dołączona galeria:

                                               Wycieczka integracyjna „KOPERNIK I DINOZAURY”Wycieczka integracyjna „KOPERNIK I DINOZAURY”Wycieczka integracyjna „KOPERNIK I DINOZAURY”Wycieczka integracyjna „KOPERNIK I DINOZAURY”Wycieczka integracyjna „KOPERNIK I DINOZAURY”

                                               pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                                                Impreza integracyjna - BALONIADA

                                                2012-08-21

                                                link do strony www.efs.gov.pl

                                                Wolontariusze "Złote Łapska" w ramach zagospodarowania czasu wolnego zorganizowali dla dzieci z sześciu chazckich wsi objętych PAL-em imprezę integracyjną - BALONIADA. Na placu przy świetlicy wiejskiej w Zawadach dzieci chętnie uczestniczyli w balonowych rozgrywkach i zabawach.

                                                Dołączona galeria:

                                                Impreza integracyjna - BALONIADAImpreza integracyjna - BALONIADAImpreza integracyjna - BALONIADAImpreza integracyjna - BALONIADAImpreza integracyjna - BALONIADA

                                                pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                 Spotkanie grupowe z doradcą zawodowym

                                                 2012-08-20

                                                 link do strony www.efs.gov.pl

                                                 W świetlicy MGOPS w Rawiczu odbyło się drugie spotkanie grupowe z doradcą zawodowym uczestników projektu objętych kontraktem socjalnym. Przekazanie wiedzy uwzględniającej potrzeby lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcami, podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy ma na celu motywować uczestników do działania w zakresie aktywizacji zawodowej. Spotkanie kończyło cykl spotkań indywidualnych w ramach projektu.

                                                 Dołączona galeria:

                                                 Spotkanie grupowe z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe z doradcą zawodowym

                                                  Spotkanie grupowe z psychologiem

                                                  2012-08-13

                                                  link do strony www.efs.gov.pl

                                                  Odbyło się kolejne spotkanie grupowe z psychologiem. W spotkaniu uczestniczyli beneficjenci biorący udział w PAL-u.

                                                  Dołączona galeria:

                                                  Spotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiem

                                                   Spotkanie osób bezrobotnych

                                                   2012-08-09

                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                   Samopomocowa grupa wsparcia osób bezrobotnych spotkała się z pedagogiem prowadzącym grupę. Ustalono zasady działania grupy i dalsze terminy spotkań.

                                                   Dołączona galeria:

                                                   Spotkanie osób bezrobotnychSpotkanie osób bezrobotnychSpotkanie osób bezrobotnych

                                                    CHAZACKIE POTYCZKI

                                                    2012-07-31

                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                    W dniu 22 lipca 2012r. w Łąkcie odbyła się impreza integracyjna „Chazackie potyczki”. Impreza została zrealizowana w ramach projektu systemowego Twój wybór Twoja szansa POKL współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie działań środowiskowych Programu Aktywności Lokalnej. Dopisała frekwencja - w imprezie wzięło udział około 400 osób. Spotkanie rozpoczęto od prezentacji współczesnego stroju chazackiego. Pomysły na prezentację były bardzo oryginalne i zaskakujące zarówno organizatorów jak też uczestników imprezy. W dalszej części programu wystąpili mieszkańcy prezentując rodzinne talenty chazackie. Rodziny sołectw chazackich rywalizowały następujących konkurencjach: współczesny strój chazacki, pchanie balotów słomy, wyścig rodzin z taczkami, rzut pyrami do kosza, rzuty karne, slalom pomiędzy pachołkami na rowerze, wór niespodzianka, makijaż w wykonaniu panów. Ostatecznie zwyciężyły Zawady zajmując I miejsce, II miejsce Łąkta, III miejsce Wydawy, IV miejsce Stwolno/Sikorzyn, V miejsce Ugoda, VI miejsce Zielona Wieś. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i całych rodzin: gry i zabawy z drobnymi upominkami, tatuaże, dmuchaniec, trampolina, popcorn, wata cukrowa.
                                                    Podczas turnieju zapewniono poczęstunek: kawę, napoje, kiełbasę z grilla.
                                                    Mieszkańcy wszystkich sołectw upiekli przepyszne ciasta, natomiast mieszkańcy Łąkty dodatkowo poczęstowali wszystkich uczestników imprezy przygotowanym bigosem oraz chlebem ze smalcem i ogórkiem. Nie zabrakło także sponsorów: Dom Kultury w Rawiczu, PPHU TAD-LEN Tadeusz Świtała z Zielonej Wsi oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TWARDY S.j. z Rawicza.

                                                    Dołączona galeria:

                                                    CHAZACKIE POTYCZKICHAZACKIE POTYCZKICHAZACKIE POTYCZKICHAZACKIE POTYCZKICHAZACKIE POTYCZKI

                                                    pelna galeriaZobacz pełną galerię (86 fot.)...


                                                     Drugie grupowe spotkanie z psychologiem

                                                     2012-07-25

                                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                                     Beneficjenci, z którymi podpisano kontrakt socjalny uczestniczyli w drugim grupowym spotkaniu z psychologiem. Zajęcia mają na celu podniesienie samooceny uczestników poprzez trening umiejętności społecznych, warsztaty komunikacji, podejmowanie samodzielnych decyzji, rozwiązywanie problemów .

                                                     Dołączona galeria:

                                                     Drugie grupowe spotkanie z psychologiemDrugie grupowe spotkanie z psychologiem

                                                      Spotkanie grupowe z prawnikiem

                                                      2012-07-19

                                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                                      W spotkaniu grupowym z prawnikiem udział wzięło 16 osób uczestników PAL-u. Prawnik przekazał beneficjentom wiedzę w zakresie prawa pracy z elementami prawa cywilnego i rodzinnego.

                                                      Dołączona galeria:

                                                      Spotkanie grupowe z prawnikiemSpotkanie grupowe z prawnikiemSpotkanie grupowe z prawnikiemSpotkanie grupowe z prawnikiem

                                                       Rozpoczęcie działań Samopomocowej Grupy Wsparcia

                                                       2012-07-17

                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                       W ramach działań środowiskowych działanie rozpoczęła Samopomocowa Grupa Wsparcia.
                                                       W grupie udział będą brać osoby bezrobotne oraz grupa dzieci. W pierwszym spotkaniu integracyjnym pedagog rozpoczął pracę z dziećmi poprzez zabawę.

                                                       Dołączona galeria:

                                                       Rozpoczęcie działań Samopomocowej Grupy WsparciaRozpoczęcie działań Samopomocowej Grupy WsparciaRozpoczęcie działań Samopomocowej Grupy WsparciaRozpoczęcie działań Samopomocowej Grupy WsparciaRozpoczęcie działań Samopomocowej Grupy Wsparcia

                                                       pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                        Trening asertywności

                                                        2012-07-09

                                                        link do strony www.efs.gov.pl

                                                        W świetlicy MGOPS w Rawiczu przeprowadzono trening asertywności dla pierwszej grupy ( 11 osób). W treningu weźmie udział 30 osób.


                                                        Świetlica wakacyjna dla dzieci Łaszczynie

                                                        2012-07-04

                                                        link do strony www.efs.gov.pl

                                                        W Łaszczynie rozpoczęła działanie świetlica wakacyjna dla dzieci pn. „Tęczowe wakacje”. Przez dwa miesiące dzieci po okiem pedagoga będą uczestniczyć zajęciach edukacyjno sportowych. W ramach zagospodarowania dzieciom czasu wolnego świetlica czynna będzie 3 razy w tygodniu ( poniedziałki, środy, piątki).

                                                        Dołączona galeria:

                                                        Świetlica wakacyjna dla dzieci  ŁaszczynieŚwietlica wakacyjna dla dzieci  ŁaszczynieŚwietlica wakacyjna dla dzieci  ŁaszczynieŚwietlica wakacyjna dla dzieci  ŁaszczynieŚwietlica wakacyjna dla dzieci  Łaszczynie

                                                        pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                         Wolontariusze „Złote Łapska” prowadzą zajęcia plastyczne

                                                         2012-06-29

                                                         link do strony www.efs.gov.pl

                                                         Wolontariusze „Złote Łapska” w ramach zagospodarowania czasu wolnego dzieciom, prowadzili zajęcia plastyczne jak również spotkania integracyjne w formie zabaw dla dzieci. Czynnie włączyli się również w obsługę imprezy charytatywnej na rzecz niepełnosprawnego Tomka.


                                                         Spotkanie grupowe się z doradcą zawodowym

                                                         2012-06-28

                                                         link do strony www.efs.gov.pl

                                                         Uczestnicy PAL-u spotkali się z doradcą zawodowym na spotkaniu grupowym wspierającym aktywizację zawodową. Doradca przekazał uczestnikom wiedzę uwzględniającą potrzeby lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcami, podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

                                                         Dołączona galeria:

                                                         Spotkanie grupowe się z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe się z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe się z doradcą zawodowym

                                                          Spotkanie grupowe z doradcą zawodowym

                                                          2012-06-27

                                                          link do strony www.efs.gov.pl

                                                          W świetlicy MGOPS w Rawiczu odbyło się spotkanie grupowe z doradcą zawodowym uczestników projektu objętych kontraktem socjalnym. Przekazanie wiedzy uwzględniającej potrzeby lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcami, podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy ma na celu motywować uczestników do działania w zakresie aktywizacji zawodowej.

                                                          Dołączona galeria:

                                                          Spotkanie grupowe z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe z doradcą zawodowymSpotkanie grupowe z doradcą zawodowym

                                                           Pierwsze spotkanie grupowe o charakterze treningu kompetencji i umiejętności społecznych

                                                           2012-06-20

                                                           link do strony www.efs.gov.pl

                                                           Odbyło się pierwsze z trzech spotkań grupowych o charakterze treningu kompetencji i umiejętności społecznych z uczestnikami PAL-u. W spotkaniu uczestniczyło 16 beneficjentów.

                                                           Dołączona galeria:

                                                           Pierwsze spotkanie grupowe o charakterze treningu kompetencji i umiejętności społecznychPierwsze spotkanie grupowe o charakterze treningu kompetencji i umiejętności społecznychPierwsze spotkanie grupowe o charakterze treningu kompetencji i umiejętności społecznych

                                                            Pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem

                                                            2012-06-15

                                                            link do strony www.efs.gov.pl

                                                            W dniu dzisiejszym w świetlicy MGOPS odbyło się pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem dla 29 uczestników projektu objętych kontraktem socjalnym. Przewidziano do końca roku jeszcze 3 spotkania zajęć psychologicznych – grupowych treningów kompetencji i umiejętności społecznych.

                                                            Dołączona galeria:

                                                            Pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem Pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem 

                                                             Rozpoczęły się indywidualne spotkania wspierające dla uczestników projektu

                                                             2012-06-15

                                                             link do strony www.efs.gov.pl

                                                             W siedzibie MGOPS w Rawiczu rozpoczęły się indywidualne spotkania wspierające dla uczestników projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny i biorącymi udział w Pal-u w 2012 roku. Spotkania prowadzą: psycholog, doradca zawodowy oraz prawnik. Indywidualne wizyty u specjalistów potrwają do 15 grudnia 2012 roku.

                                                             Dołączona galeria:

                                                             Rozpoczęły się indywidualne spotkania wspierające dla uczestników projektuRozpoczęły się indywidualne spotkania wspierające dla uczestników projektu

                                                              Wolontariusze

                                                              2012-05-30

                                                              link do strony www.efs.gov.pl

                                                              Młodzi wolontariusze w miesiącu maju na zajęciach plastycznych z dziećmi wykonały laurki z okazji Dnia Matki oraz zaproszenia na ognisko dla osób niepełnosprawnych i mam wolontariuszy. Ognisko odbyło się na terenie leśniczówki Krasnolipka w dniu 25 maja 2012 roku. Śpiew przy dźwiękach gitary i akordeonu bawił uczestników ogniska. Niepełnosprawnemu Tomkowi zaśpiewano gromkie „100 lat”z okazji urodzin. „Złote łapska” włączyły się również w organizację festynu charytatywnego na rzecz Tomka. Mama Tomka spotkała się z wolontariuszami i pokazała jak wykonać róże z bibuły. Każdy z wolontariuszy wykonał jedna różę i przekazał na festyn na rzecz TOMKA.

                                                              Dołączona galeria:

                                                              WolontariuszeWolontariuszeWolontariuszeWolontariuszeWolontariusze

                                                              pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


                                                               Wparcie asystenta rodziny

                                                               2012-05-02

                                                               link do strony www.efs.gov.pl

                                                               Od miesiąca maja wparciem asystenta rodziny zostanie objętych 6 rodzin. Zadaniem asystenta będzie podniesienie poziomu wydolności rodziny zwłaszcza w sprawach opiekuńczo wychowawczych oraz w prowadzeniu gospodarstwa domowego ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu zwiększenie poczucia wpływu na własne życie, podniesienie samooceny oraz zmiany stosunku członków rodzin do własnej sprawczości.


                                                               Działania grupy wolontariuszy „Złote łapska”

                                                               2012-04-07

                                                               link do strony www.efs.gov.pl

                                                               Od dnia 2 kwietnia swoje działania rozpoczęła grupa wolontariuszy „Złote łapska”.
                                                               W ramach zagospodarowania czasu wolnego będą prowadzić zajęcia plastyczne dla dzieci, gry i zabawy, wyprawy piesze po okolicy. Po okiem opiekuna będą brały czynny udział w życiu społecznym chazackich wsi.

                                                               Dołączona galeria:

                                                               Działania grupy wolontariuszy „Złote łapska”Działania grupy wolontariuszy „Złote łapska”Działania grupy wolontariuszy „Złote łapska”Działania grupy wolontariuszy „Złote łapska”Działania grupy wolontariuszy „Złote łapska”

                                                               pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                Informacje o Projekcie

                                                                2012-01-31

                                                                link do strony www.efs.gov.pl

                                                                Projekt „TWÓJ WYBÓR-TWOJA SZANSA” w 2012 roku skierowany jest do 45 beneficjentów, bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, mieszkańców Gminy Rawicz korzystających z pomocy społecznej oraz ich otoczenia.
                                                                Aktywizacja prowadzona będzie w ramach kontraktu socjalnego i Programu Aktywności Lokalnej.
                                                                Uczestnicy projektu zostaną objęci następującym wsparciem:
                                                                - indywidualne spotkania z psychologiem, doradca zawodowym, prawnikiem,
                                                                - grupowe spotkania z psychologiem, doradca zawodowym, prawnikiem
                                                                - trening asertywności
                                                                - asystent rodziny
                                                                - terapia rodzinna ( kompleksowe wsparcie)
                                                                - warsztaty wizażu
                                                                - kursy zawodowe
                                                                Otoczenie aktywizowane będzie poprzez działania środowiskowe: imprezy integracyjne , wyjazdowe, wynikające z przeprowadzonych diagnoz, szkolenie dla mieszkańców ( mobilizacja do działań, animacja społeczności lokalnej).
                                                                Zostanie utworzona samopomocowa grupa wsparcia integrująca społeczność lokalną. Swoje działania prowadzić będzie grupa wolontariuszy „Złote łapska” działająca od 2010 roku skupiająca dzieci i młodzież z wsi chazackich.

                                                                Pracownicy socjalni Ośrodka rozpoczęli rozmowy i spotkania z klientami pomocy społecznej zachęcające do udziału w projekcie ( rekrutacja).


                                                                Spotkanie z okazji Dnia Wolontariusza

                                                                2011-12-19

                                                                link do strony www.efs.gov.pl

                                                                W świetlicy wiejskiej w Zielonej Wsi odbyło się spotkanie z okazji Dnia Wolontariusza. Koordynator projektu wraz z Burmistrzem Gminy Rawicz podziękowali 15 młodym wolontariuszom działającym w klubie „Złote Łapska” pod opieką Pani Danuty Jankowskiej-Skupin za wkład pracy jaki wnieśli na rzecz społeczności chazackiej . W prezentacji multimedialnej przedstawiono działania młodych ludzi zrealizowane podczas dwuletniej działalności klubu. Rodzice wolontariuszy uczestniczący spotkaniu byli dumni ze swoich dzieci. Wraz z podziękowaniami koordynator projektu Pani Władysława Czajkowska wręczyła wolontariuszom słodkie upominki i życzyła im wspaniałych pomysłów na dalsze działania.

                                                                Dołączona galeria:

                                                                Spotkanie z okazji Dnia WolontariuszaSpotkanie z okazji Dnia WolontariuszaSpotkanie z okazji Dnia WolontariuszaSpotkanie z okazji Dnia WolontariuszaSpotkanie z okazji Dnia Wolontariusza

                                                                pelna galeriaZobacz pełną galerię (22 fot.)...


                                                                 Podsumowujące spotkanie z uczestnikami projektu „twój wybór-Twoja szansa” i liderami lokalnymi

                                                                 2011-12-16

                                                                 link do strony www.efs.gov.pl

                                                                 W dniu 13 grudnia 2011 r.w Domu Kultury w Rawiczu odbyło się spotkanie z uczestnikami projektu „twój wybór-Twoja szansa” i liderami lokalnymi podsumowujące osiągnięte rezultaty i produkty w roku 2011. Uczestnicy projektu ,liderzy oraz przedstawiciel Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UMG Rawicz obejrzeli prezentacje multimedialną z realizacji projektu. Koordynator projektu przedstawił prowadzone działania zarówno z osobami, z którymi zawarto kontrakty socjalne jak też uczestnikami oraz ich otoczeniem w zakresie Programu Aktywności Lokalnej. Uczestnicy spotkania pozytywnie odnieśli się do prowadzonych działań, co potwierdza celowość realizacji projektu.

                                                                 Dołączona galeria:

                                                                 Podsumowujące spotkanie z uczestnikami projektu „twój wybór-Twoja szansa” i liderami lokalnymiPodsumowujące spotkanie z uczestnikami projektu „twój wybór-Twoja szansa” i liderami lokalnymiPodsumowujące spotkanie z uczestnikami projektu „twój wybór-Twoja szansa” i liderami lokalnymiPodsumowujące spotkanie z uczestnikami projektu „twój wybór-Twoja szansa” i liderami lokalnymiPodsumowujące spotkanie z uczestnikami projektu „twój wybór-Twoja szansa” i liderami lokalnymi

                                                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                                                  Spotkanie integracyjne pn. „MŁODZI INACZEJ”

                                                                  2011-11-17

                                                                  link do strony www.efs.gov.pl

                                                                  Przez 2 dni (16-17 listopada) około 300 osób bawiło się na spotkaniu integracyjnym pn. „MŁODZI INACZEJ” zorganizowanym dla emerytów wsi chazackich.
                                                                  Spotkanie przygotowali młodzi wolontariusze „Złote łapska”. Wykonali i roznieśli zaproszenia, udekorowali stoły oraz przygotowali program artystyczny. W części artystycznej na scenie zaprezentował się również zespół regionalny „Wisieloki” oraz „Ziomale”. W ciepłej atmosferze panującej w Domu Strażaka w Zielonej Wsi w pierwszym dniu spotkania bawili się seniorzy z Zielonej Wsi i Wydaw a w drugim dniu uczestniczyli seniorzy Łąkty, Zawad, Stwolna, Sikorzyna i Ugody. Dyrektor MGOPS wraz z Burmistrzem Gminy Rawicz życzyli emerytom pogody ducha, zdrowia i aktywności społecznej takiej jak dziś. Wspólna biesiada i tańce wolontariuszy z seniorami przy słodkim poczęstunku i obiadokolacji trwały do wieczora.

                                                                  Dołączona galeria:

                                                                  Spotkanie integracyjne pn. „MŁODZI INACZEJ”Spotkanie integracyjne pn. „MŁODZI INACZEJ”Spotkanie integracyjne pn. „MŁODZI INACZEJ”Spotkanie integracyjne pn. „MŁODZI INACZEJ”Spotkanie integracyjne pn. „MŁODZI INACZEJ”

                                                                  pelna galeriaZobacz pełną galerię (42 fot.)...


                                                                   Ostatnie spotkanie grupowe z psychologiem

                                                                   2011-11-07

                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                   Odbyło się ostatnie spotkanie grupowe z psychologiem uczestników projektu , z którymi podpisano kontrakt socjalny . 5 spotkań grupowych o charakterze treningu miało na celu podniesienie kompetencji i umiejętności społecznych beneficjentów.

                                                                   Dołączona galeria:

                                                                   Ostatnie spotkanie grupowe z psychologiemOstatnie spotkanie grupowe z psychologiemOstatnie spotkanie grupowe z psychologiemOstatnie spotkanie grupowe z psychologiemOstatnie spotkanie grupowe z psychologiem

                                                                    Kursy, warsztaty

                                                                    2011-10-28

                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                    W ramach kursów zawodowych 7 kobiet zakończyło kurs prawa jazdy kat.B. oraz 3 kobiety ukończyły kurs obsługi kas fiskalnych. Jeden beneficjent ( mężczyzna) jest w trakcie kursu nauki spawania.
                                                                    Ponadto 27 kobiet zakończyło warsztaty wizażu. Panie biorące udział w projekcie nabyły umiejętności autoprezentacji oraz zwiększyły wiedzę na temat kreowania nienagannego wizerunku.

                                                                    Dołączona galeria:

                                                                    Kursy, warsztaty

                                                                     „Złote łapska” prowadzą spotkania plastyczne z dziećmi

                                                                     2011-10-26

                                                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                                                     Młodzi wolontariusze „Złote łapska” prowadzą spotkania plastyczne z dziećmi ze SP w Zielonej Wsi w ramach organizacji czasu wolnego, na których między innymi przygotowują zaproszenia dla wszystkich emerytów z chazackich wsi biorących udział w PAL na spotkanie zaplanowane na miesiąc listopad.


                                                                     SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

                                                                     2011-10-12

                                                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                                                     W siedzibie MGOPS odbyło się 4 spotkanie grupowe uczestników projektu , z którymi podpisano kontrakt socjalny z psychologiem. Tematem spotkania była asertywność, czyli jak wyrażać siebie w poszanowaniu siebie i innych.


                                                                     WARSZTATY WIZAŻU

                                                                     2011-10-05

                                                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                                                     W świetlicy wiejskiej w Zielonej Wsi rozpoczęły się warsztaty wizażu dla 15 uczestniczek projektu biorących udział w Programie Aktywności Lokalnej odbyło się spotkanie grupowe z wizażystką . Program warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak analizę kolorystyczną, tworzenie wizerunku zawodowego, typy sylwetek i urody, autoprezentacja. Każda uczestniczek objęta zostanie również indywidualnym poradnictwem w gabinecie fryzjersko/kosmetycznym gdzie zostanie dobrany i wykonany makijaż, dobrana fryzura i wykonany zabieg pielęgnacyjny twarz.


                                                                     PUNKT KONSULTACYJNY, ZŁOTE ŁAPSKA, ASYSTENT RODZINY

                                                                     2011-09-30

                                                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                                                     W ramach punktu konsultacyjnego dla uczestników projektu porad/ wsparcia dla beneficjentów biorących udzielają; prawnik, doradca zawodowy, psycholog. Również przez czas trwania projektu swoje działania wolontariusze „ Złote Łapska” organizując czas wolny dla dzieci prowadząc zajęcia plastyczne. Dwóch asystentów rodzin prowadzi wsparcie dla 10 rodzin, z którymi podpisano kontrakt socjalny

                                                                     Dołączona galeria:

                                                                     Asystent rodzinyAsystent rodzinyAsystent rodzinyAsystent rodzinyAsystent rodziny

                                                                      GOSPODAROWANIE BUDŻETEM DOMOWYM

                                                                      2011-09-29

                                                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                                                      W świetlicy wiejskiej w Zielonej Wsi zakończyły się warsztaty gospodarowania budżetem domowym i czasem wolnym. Przez 4 dni 15 kobiet biorących udział w projekcie w ramach PAL uczestniczyło w warsztatach. Panie w sposób teoretyczny i praktyczny uczyły się planować swój budżet domowy i czas wolny.

                                                                      Dołączona galeria:

                                                                      GOSPODAROWANIE BUDŻETEM DOMOWYMGOSPODAROWANIE BUDŻETEM DOMOWYMGOSPODAROWANIE BUDŻETEM DOMOWYMGOSPODAROWANIE BUDŻETEM DOMOWYMGOSPODAROWANIE BUDŻETEM DOMOWYM

                                                                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (15 fot.)...


                                                                       WARSZTATY WIZAŻU

                                                                       2011-09-27

                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                       W siedzibie MGOPS rozpoczęły się warsztaty wizażu dla 12 uczestniczek projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Odbyło się spotkanie grupowe z wizażystką. Program warsztatów obejmuje takie zagadnienia jak analizę kolorystyczną, tworzenie wizerunku zawodowego, typy sylwetek i urody, autoprezentacja. Każda uczestniczek objęta zostanie również indywidualnym poradnictwem w gabinecie fryzjersko/kosmetycznym gdzie zostanie dobrany i wykonany makijaż, dobrana fryzura i wykonany zabieg pielęgnacyjny twarz.

                                                                       Dołączona galeria:

                                                                       WARSZTATY WIZAŻUWARSZTATY WIZAŻUWARSZTATY WIZAŻUWARSZTATY WIZAŻUWARSZTATY WIZAŻU

                                                                       pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                        Ognisko

                                                                        2011-09-27

                                                                        link do strony www.efs.gov.pl

                                                                        W Miejscowości Kowaliki grupa wolontariuszy „ Złote łapska” zorganizowała ognisko z pieczonymi ziemniakami. Uczestnicy ogniska przy pięknej pogodzie smażyli kiełbaski i śpiewali piosenki ( organizatorzy wspólnie z zaproszonymi osobami niepełnosprawnymi i dziećmi z wsi objętych Programem Aktywności lokalnej).

                                                                        Dołączona galeria:

                                                                        OgniskoOgniskoOgniskoOgniskoOgnisko

                                                                        pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                                                         Kursy zawodowe

                                                                         2011-09-26

                                                                         link do strony www.efs.gov.pl

                                                                         W okresie od 15.09-26.09.2011 dla 5 beneficjentów projektu przeprowadzono kurs bukieciarstwa. Uczestniczki kursu opanowały umiejętności związane z wykonywaniem kompozycji kwiatowych. Ponadto 1 beneficjent ukończył kurs operatora koparki jednonaczyniowej kat. III. Nadal trwa kurs prawa jazdy kat.B, w którym uczestniczy 8 beneficjentów.

                                                                         Dołączona galeria:

                                                                         Kursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodowe

                                                                         pelna galeriaZobacz pełną galerię (10 fot.)...


                                                                          Kurs komputerowy

                                                                          2011-09-01

                                                                          link do strony www.efs.gov.pl

                                                                          Dnia 1 września rozpoczął się kurs komputerowy w stopniu podstawowym. Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwolą na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Kurs rozpoczęło 11 osób.

                                                                          Dołączona galeria:

                                                                          Kurs komputerowyKurs komputerowyKurs komputerowyKurs komputerowyKurs komputerowy

                                                                           Kursy zawodowe

                                                                           2011-08-31

                                                                           link do strony www.efs.gov.pl

                                                                           W miesiącu sierpniu niektórzy beneficjenci ukończyli już pierwsze kursy zawodowe: 8 osób ukończyło kurs obsługi kas fiskalnych, 2 osoby – kurs stylizacji paznokci, 1 osoba- kurs prowadzenia księgi przychodów i rozchodów.

                                                                           Dołączona galeria:

                                                                           Kursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodowe

                                                                           pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                                                            Impreza integracyjna „Baloniada”

                                                                            2011-08-27

                                                                            link do strony www.efs.gov.pl

                                                                            Na boisku sportowym W Łąkcie odbyła się impreza integracyjna tzw. „Baloniada”. Młodzi wolontariusze -„Złote łapska” przygotowały rozgrywki z balonami napełnionymi wodą. W rozgrywkach udział brały dzieci i dorośli. Uwieńczeniem imprezy było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

                                                                            Dołączona galeria:

                                                                            Impreza integracyjna „Baloniada”Impreza integracyjna „Baloniada”Impreza integracyjna „Baloniada”Impreza integracyjna „Baloniada”Impreza integracyjna „Baloniada”

                                                                            pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                             Spotkanie grupowe z psychologiem

                                                                             2011-08-22

                                                                             link do strony www.efs.gov.pl

                                                                             W siedzibie MGOPS przy słodkim poczęstunku odbyło się kolejne (trzecie) spotkanie grupowe z psychologiem. W spotkaniu uczestniczyli beneficjenci, z którymi podpisano kontrakt socjalny.


                                                                             Chazacki Turniej Wsi

                                                                             2011-08-19

                                                                             link do strony www.efs.gov.pl

                                                                             W dniu 15 sierpnia 2011r. w Zielonej Wsi odbył się „Chazacki Turniej Wsi” zorganizowany w ramach projektu systemowego Twój wybór Twoja szansa Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinasowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Turniej zrealizowano w zakresie działań środowiskowych Programu Aktywności Lokalnej. Impreza jest wspólną inicjatywą Ośrodka na rzecz mieszkańców z udziałem sołtysów i aktywnych działaczy sołectw: Zielonej Wsi, Wydaw, Zawad, Łąkty, Ugody, Stwolna, Sikorzyna. (...) Czytaj całość w załączniku nr 1.

                                                                             Dołączona galeria:

                                                                             Chazacki Turniej WsiChazacki Turniej WsiChazacki Turniej WsiChazacki Turniej WsiChazacki Turniej Wsi

                                                                             pelna galeriaZobacz pełną galerię (127 fot.)...

                                                                             Dołączone pliki:


                                                                             Zajęcia taneczne w Szymanowie

                                                                             2011-08-16

                                                                             link do strony www.efs.gov.pl

                                                                             W dniach od 8 do 13 sierpnia 2011 w świetlicy wiejskiej w Szymanowie Stowarzyszenie Zespołu Regionalnego „Wisieloki „w Szymanowie prowadziło zajęcia taneczne dla 23osobowej grupy dzieci i młodzieży pod nazwą „Wakacje z tańcem i muzyką”. Przez 6 dni w świetlicy rozbrzmiewała muzyka regionalna, a uczestnicy warsztatów pod opieką choreografa poznawali tańce regionalne. Na zakończenie warsztatów miłośnicy muzyki i folkloru pokazali swoje umiejętności zdobyte podczas zajęć.

                                                                             Dołączona galeria:

                                                                             Zajęcia taneczne w SzymanowieZajęcia taneczne w SzymanowieZajęcia taneczne w SzymanowieZajęcia taneczne w SzymanowieZajęcia taneczne w Szymanowie

                                                                             pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                              CHAZACKI TURNIEJ WSI - ZAPRASZAMY!

                                                                              2011-08-02

                                                                              link do strony www.efs.gov.pl

                                                                              Dnia 15 sierpnia 2011, godz. 14:00 w Zielonej Wsi(plac przy OSP)odbędzie się CHAZACKI TURNIEJ WSI. Na turnieju oprócz rywalizacji odbędzie się m.in. część artystyczna oraz znajdzie się mnóstwo atrakcji i zabawy dla dzieci. Impreza organizowana jest przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, a współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

                                                                              Dołączone pliki:


                                                                              Obóz wypoczynkowy z programem dla wolontariuszy 4 - 14 lipca 2011r.

                                                                              2011-07-14

                                                                              link do strony www.efs.gov.pl

                                                                              „Złote łapska” – 14 wolontariuszy wraz z opiekunem przebywało na obozie wypoczynkowym w Zakopanem. Przez 10 dni młodzi wolontariusze brali udział w zajęciach wolontariackich, zapoznawali się z działalnością wolontariatu zakopiańskiego. Ponadto sami organizowali zajęcia pod okiem opiekunów. Oprócz powyższych działań poznawali piękno, historię i tradycje Tatr i Podhala. Zmęczeni górskimi wspinaczkami ale bardzo zadowoleni pełni zapału do dalszych działań wrócili do swoich domów.

                                                                              Dołączona galeria:

                                                                              Obóz wypoczynkowy z programem dla wolontariuszyObóz wypoczynkowy z programem dla wolontariuszyObóz wypoczynkowy z programem dla wolontariuszyObóz wypoczynkowy z programem dla wolontariuszyObóz wypoczynkowy z programem dla wolontariuszy

                                                                              pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


                                                                               Pierwsze spotkanie grupowe psychologa z uczestnikami PAL-u

                                                                               2011-07-04

                                                                               link do strony www.efs.gov.pl

                                                                               W Domu Strażaka w Zielonej Wsi odbyło pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem z uczestnikami PAL-u. Specjalista zapoznał beneficjentów z konstruktywnymi sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz co to jest stres.
                                                                               Następne spotkanie przewidziano w miesiącu wrześniu.

                                                                               Dołączona galeria:

                                                                               Pierwsze spotkanie grupowe psychologa z uczestnikami PAL-uPierwsze spotkanie grupowe psychologa z uczestnikami PAL-uPierwsze spotkanie grupowe psychologa z uczestnikami PAL-uPierwsze spotkanie grupowe psychologa z uczestnikami PAL-u

                                                                                Podpisano aneks do umowy

                                                                                2011-06-30

                                                                                link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                W dniu 30 czerwca został podpisany aneks do umowy pomiędzy Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej a Wojewódzkim Urzędem Pracy w Poznaniu na dofinansowanie realizacji projektu „Twój wybór-Twoja szansa” na rok 2011.


                                                                                Zajęcia grupowe z psychologiem

                                                                                2011-06-29

                                                                                link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                W siedzibie MGOPS odbyły się drugie zajęcia grupowe z psychologiem. Tematem zajęć było: poznawanie konstruktywnych sposobów radzenia sobie w sytuacjach trudnych oraz co to jest stres. W zajęciach uczestniczyli beneficjenci, z którymi podpisano kontrakt socjalny.

                                                                                Dołączona galeria:

                                                                                Zajęcia grupowe z psychologiemZajęcia grupowe z psychologiemZajęcia grupowe z psychologiem

                                                                                 Rozpoczęcie działalności Punktu konsultacyjnego

                                                                                 2011-05-31

                                                                                 link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                 Od dnia 30 maja rozpoczął działalność Punkt konsultacyjny działający w siedzibie MGOPS. Trzech specjalistów; psycholog, prawnik, doradca zawodowy będą prowadzić wsparcie/doradztwo/poradnictwo dla uczestników projektu. Każdy specjalista będzie prowadził swoje działania w wyznaczonych terminach w zakresie problemów opiekuńczo –wychowawczych, rodzin w kryzysie, aktywizacyjne, prawa pracy itp. Pierwsze działania przeprowadził już psycholog w dniu 30 maja oraz prawnik w dniu 31 maja. Punkt cieszył się zainteresowaniem beneficjentów.

                                                                                 Dołączona galeria:

                                                                                 Rozpoczęcie działalności Punktu konsultacyjnegoRozpoczęcie działalności Punktu konsultacyjnegoRozpoczęcie działalności Punktu konsultacyjnegoRozpoczęcie działalności Punktu konsultacyjnegoRozpoczęcie działalności Punktu konsultacyjnego

                                                                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (13 fot.)...


                                                                                  Pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem

                                                                                  2011-05-31

                                                                                  link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                  W dniu 30 maja 2011 odbyło się pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem z uczestnikami projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Na rok 2011 przewidziano pięć takich spotkań. Tematem spotkań będzie radzenie sobie ze stresem i agresją, komunikacja interpersonalna, kształtowanie umiejętności negocjacyjnych oraz wiara w siebie.

                                                                                  Dołączona galeria:

                                                                                  Pierwsze  spotkanie grupowe z psychologiemPierwsze  spotkanie grupowe z psychologiemPierwsze  spotkanie grupowe z psychologiemPierwsze  spotkanie grupowe z psychologiemPierwsze  spotkanie grupowe z psychologiem

                                                                                  pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                   Ognisko integracyjne zorganizowane przez grupę wolontariuszy "Złote Łapska"

                                                                                   2011-05-31

                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                   27 maja na terenie leśniczówki Krasnolipka odbyło się ognisko integracyjne zorganizowane przez grupę wolontariuszy "Złote Łapska" Zaproszone zostały osoby niepełnosprawne / z opiekunami/ z terenu Chazów, drużyna zuchów z Zielonej Wsi wraz z druhną, a także mamy wolontariuszy. Były kiełbaski, napoje/zakupione w ramach realizowanego projektu ,były także bułeczki zafundowane przez miejscową piekarnię Kortylewscy. Ale przede wszystkim dopisała ładna pogoda, wspaniałe nastroje ponad 50-ciu uczestników ogniska. Tomkowi ze Stwolna z okazji urodzin, a także wszystkim zebranym mamom/ z okazji Dnia Mamy/ zaśpiewano huczne sto lat. Wszystkim mamom wolontariusze zorganizowali quiz. Mama, która zdobyła największą ilość punktów została obsypana cukierkami. Ciekawą gawędą uraczył nas pan leśniczy Włodarczyk. Krasnolipka to bardzo gościnne i urocze miejsce , dlatego już myślimy o następnym ognisku.

                                                                                   Dołączona galeria:

                                                                                   Ognisko integracyjne zorganizowane przez grupę wolontariuszy Ognisko integracyjne zorganizowane przez grupę wolontariuszy Ognisko integracyjne zorganizowane przez grupę wolontariuszy Ognisko integracyjne zorganizowane przez grupę wolontariuszy Ognisko integracyjne zorganizowane przez grupę wolontariuszy 

                                                                                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                    Asystent rodziny

                                                                                    2011-05-31

                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                    Od miesiąca maja rozpoczęło swoje działania dwóch asystentów rodziny. Zadaniem asystentów jest podniesienie poziomu wydolności rodziny, zwłaszcza w sprawach opiekuńczo wychowawczych oraz prowadzeniu gospodarstwa domowego ze szczególnym uwzględnieniem działań mających na celu zwiększenie poczucia wpływu na własne życie, podniesienie samooceny oraz zmiany stosunku członków rodziny do własnej sprawczości. Działaniami objęto 8 rodzin.


                                                                                    Klub Wolontariuszy „Złote Łapska”

                                                                                    2011-04-29

                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                    Od kwietnia swoje działania rozpoczął Klub Wolontariuszy „Złote Łapska” działający w projekcie od 2010 roku pod opieką Pani Danuty Skupin. Prowadzone działania w 2010 roku wykazały zapotrzebowanie w tym zakresie wśród dzieci i młodzieży oraz spełnia oczekiwania mieszkańców wsi objętych PAL-em. Dalsze wsparcie działań pozwoli na podniesienie i rozwój świadomości społecznej. Wolontariusze będą prowadzić działania na rzecz zagospodarowania czasu wolnego mieszkańców chazackich wsi w szczególności dzieci i młodzieży oraz osób starszych. Pierwsze spotkanie z mieszkańcami zaplanowano na miesiąc maj.


                                                                                    Trwa rekrutacja

                                                                                    2011-04-05

                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                    Trwa rekrutacja uczestników do udziału w projekcie Twój wybór - Twoja szansa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. Celem głównym projektu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu klientów pomocy społecznej i osób z ich otoczenia poprzez zwiększenie zaradności społeczno zawodowej na terenie miasta i gminy Rawicz. Cel szczegółowy projektu, to: zwiększenie świadomości społecznej oraz podniesienie poziomu własnej wartości, poprawa zdolności komunikacyjnych i ogólnego funkcjonowania w środowisku, mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia, zdobycie/podwyższenie kwalifikacji zawodowych, wzmocnienie otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwłaszcza dzieci i młodzieży, zidentyfikowanie potrzeb i zasobów społeczności lokalnej oraz integracja środowiska lokalnego. Rekrutacja prowadzona jest przez pracowników socjalnych MGOPS Rawicz. Więcej informacji udzielają pracownicy socjalni pod nr tel. (65) 545-40-37.


                                                                                    Rekrutacja do udziału w projekcie

                                                                                    2011-03-01

                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                    Rozpoczęła się rekrutacja uczestników do udziału w projekcie Twój wybór - Twoja szansa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. Celem głównym projektu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu klientów pomocy społecznej i osób z ich otoczenia poprzez zwiększenie zaradności społeczno zawodowej na terenie miasta i gminy Rawicz. Cel szczegółowy projektu, to: zwiększenie świadomości społecznej oraz podniesienie poziomu własnej wartości, poprawa zdolności komunikacyjnych i ogólnego funkcjonowania w środowisku, mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia, zdobycie/podwyższenie kwalifikacji zawodowych, wzmocnienie otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwłaszcza dzieci i młodzieży, zidentyfikowanie potrzeb i zasobów społeczności lokalnej oraz integracja środowiska lokalnego. Rekrutacja prowadzona jest przez pracowników socjalnych MGOPS Rawicz. Więcej informacji udzielają pracownicy socjalni pod nr tel. (65) 545-40-37.


                                                                                    Pozytywna ocena formalna wniosku

                                                                                    2011-02-14

                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                    Wniosek o dofinansowanie projektu „Twój wybór - Twoja szansa” na rok 2011 przeszedł pozytywną ocenę formalną i został przekazany dn. 7 lutego do oceny merytorycznej.


                                                                                    Trwa realizacja projektu systemowego

                                                                                    2011-01-31

                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                    Trwa realizacja projektu systemowego "Twój wybór - Twoja szansa". Wniosek o dofinansowanie projektu na rok 2011 Ośrodek złożył w styczniu 2011r. do Wielkopolskiego Urzędu Pracy w Poznaniu.


                                                                                    Warsztaty edukacyjne „Piękno jest w nas- sztuka wizażu na co dzień”

                                                                                    2010-12-13

                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                    W dniu 10 grudnia 2010 roku w MGOPS Rawicz odbyły się warsztaty edukacyjne „Piękno jest w nas- sztuka wizażu na co dzień” dla 14 uczestników projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Celem warsztatów było zwiększenie wiary we własne siły oraz motywacji do zmiany swojej sytuacji życiowej, zwiększenie szans na rynku pracy i umiejętności dbania o własny wizerunek. Ponadto w ramach warsztatów zaplanowano 14 wizyt w Studio piękności w zakresie: stylizacja indywidualna wraz z metamorfozą.

                                                                                    Dołączona galeria:

                                                                                    Warsztaty edukacyjne „Piękno jest w nas- sztuka wizażu na co dzień”Warsztaty edukacyjne „Piękno jest w nas- sztuka wizażu na co dzień”Warsztaty edukacyjne „Piękno jest w nas- sztuka wizażu na co dzień”Warsztaty edukacyjne „Piękno jest w nas- sztuka wizażu na co dzień”

                                                                                     Seminarium promujące projekt „ Twój wybór-Twoja Szansa”

                                                                                     2010-12-06

                                                                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                     W dniu 2 grudnia w Domu Strażaka w Zielonej Wsi odbyło się seminarium promujące projekt „ Twój wybór-Twoja Szansa”. Na spotkanie przybyło około 50 zaproszonych gości. Koordynator przedstawił prezentację multimedialną z realizacji projektu oraz odczytał referat pt. Program Kapitał Ludzki – wsparciem osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”. Seminarium uświetniały występy dzieci ze szkoły tańca „wesołe robaczki” - która jest jednym z działań w projekcie 2010 roku.

                                                                                     Dołączona galeria:

                                                                                     Seminarium promujące projekt „ Twój wybór-Twoja Szansa”Seminarium promujące projekt „ Twój wybór-Twoja Szansa”Seminarium promujące projekt „ Twój wybór-Twoja Szansa”Seminarium promujące projekt „ Twój wybór-Twoja Szansa”Seminarium promujące projekt „ Twój wybór-Twoja Szansa”

                                                                                     pelna galeriaZobacz pełną galerię (11 fot.)...


                                                                                      Chazacki Dzień Seniora 10 listopada 2010 w Zielonej Wsi

                                                                                      2010-11-15

                                                                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                      Seniorzy wsi chazackich licznie zgromadzili się na uroczystości z okazji Dnia Seniora. W uroczystości udział wzięli: Ksiądz Wojciech Poźniak, Starosta Rawicki Zdzisław Maćkowiak, Burmistrz Gminy Rawicz Tadeusz Pawłowski, Radny Gminy Rawicz Leszek Skupin, Pan Tadeusz Świtała z małżonką, sołtysi: Antoni Śliwiński z Wydaw, Leon Świtała z Zielonej Wsi, Florian Zawieja z Sikorzyna, Józef Mikołajczyk z Ugody, Czesław Wódczyński z Zawad, opiekun wolontariuszy Pani Danuta Skupin. Obsługę techniczną zapewnił Dom Kultury w Rawiczu. Oprawę muzyczną Pan Edmund Matyla. W części artystycznej: występ wolontariuszy, występ Zespołu Katarzynki ze Słupi Kapitulnej, wspólna biesiada. Życzenia Seniorom złożyli Starosta Zdzisław Maćkowiak i Burmistrz Gminy Rawicz Tadeusz Pawłowski. (...) czytaj całość w załączniku nr 1.

                                                                                      Dołączona galeria:

                                                                                      Chazacki Dzień Seniora 10 listopada 2010  w Zielonej WsiChazacki Dzień Seniora 10 listopada 2010  w Zielonej WsiChazacki Dzień Seniora 10 listopada 2010  w Zielonej WsiChazacki Dzień Seniora 10 listopada 2010  w Zielonej WsiChazacki Dzień Seniora 10 listopada 2010  w Zielonej Wsi

                                                                                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (35 fot.)...

                                                                                      Dołączone pliki:


                                                                                      CHAZACKI DZIEŃ SENIORA

                                                                                      2010-10-29

                                                                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                      Dnia 10 listopada 2010, godz. 16.00, w Zielonej Wsi (Dom Strażaka) odbędzie się impreza p.n. „CHAZACKI DZIEŃ SENIORA”. Jest to kolejny etap projektu systemowego w zakresie realizacji Programu Aktywności Lokalnej obejmującym sołectwa chazackie.


                                                                                      Spotkania grupowe z psychologiem dla uczestników projektu

                                                                                      2010-10-12

                                                                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                      W dniach 28, 29 września oraz 5, 6 października 2010 roku odbyły się spotkania grupowe z psychologiem dla uczestników projektu biorących udział w Programie Aktywności Lokalnej realizowanym w 7 sołectwach chazackich. Był to ostatni cykl spotkań doradczych z ekspertami zaplanowanych na 2010 rok.

                                                                                      Dołączona galeria:

                                                                                      Spotkania grupowe z psychologiem dla uczestników projektuSpotkania grupowe z psychologiem dla uczestników projektuSpotkania grupowe z psychologiem dla uczestników projektu

                                                                                       Impreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓW

                                                                                       2010-09-28

                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                       W dniu 26 września 2010r. odbyła się impreza integracyjna pn. „Chazacka Bania – Tradycją kuchni naszych dziadków”. Jest kolejnym etapem projektu systemowego w zakresie realizacji Programu Aktywności Lokalnej obejmującym sołectwa chazackie oraz wieś Szymanowo. (...) czytaj całość w załączniku nr 1.

                                                                                       Dołączona galeria:

                                                                                       Impreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓWImpreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓWImpreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓWImpreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓWImpreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓW

                                                                                       pelna galeriaZobacz pełną galerię (63 fot.)...

                                                                                       Dołączone pliki:


                                                                                       wycieczka dla wolontariuszy do Szklarskiej Poręby

                                                                                       2010-09-27

                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                       Dnia 21 września 2010r. odbyło się spotkanie wolontariuszy, na którym omówiono wspólny wyjazd do Szklarskiej Poręby. Ustalono program wycieczki – trasę, szlaki. W dniach od 25-26 września 2010r. Odbyła się wycieczka dla wolontariuszy do Szklarskiej Poręby. Uczestnicy wycieczki jechali 20 osobowym busem, mieli zapewnione wyżywienie i noclegi w Schronisku „U Rumcajsa” w Szklarskiej Porębie. W dniu 25.09.2010 zwiedzono zakręt śmierci, wodospad szklarka, chatę walońską, tor saneczkowy. W dniu 26 września ze względu na deszczową pogodę wolontariusze pozostali w schronisku.

                                                                                       Dołączona galeria:

                                                                                       wycieczka dla wolontariuszy do Szklarskiej Porębywycieczka dla wolontariuszy do Szklarskiej Porębywycieczka dla wolontariuszy do Szklarskiej Porębywycieczka dla wolontariuszy do Szklarskiej Porębywycieczka dla wolontariuszy do Szklarskiej Poręby

                                                                                       pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                        Kursy komputerowe w stopniu podstawowym

                                                                                        2010-09-14

                                                                                        link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                        Dnia 13 września rozpoczęły się kursy komputerowe w stopniu podstawowym. Kurs obejmuje 40 godzin w 8 modułach (8 spotkań po 5 godzin, z przerwą na ciepły posiłek). Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwolą na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Kurs rozpoczęło 7 osób - pierwsza grupa. Druga grupa licząca również 7 osób rozpocznie kurs dn. 27 września 2010r.

                                                                                        Dołączona galeria:

                                                                                        Kursy komputerowe w stopniu podstawowymKursy komputerowe w stopniu podstawowymKursy komputerowe w stopniu podstawowymKursy komputerowe w stopniu podstawowymKursy komputerowe w stopniu podstawowym

                                                                                         Impreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓW

                                                                                         2010-09-13

                                                                                         link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                         W dniu 26 września 2010 roku w Szymanowie odbędzie się impreza integracyjna p.n. CHAZACKA BANIA – TRADYCJĄ KUCHNI NASZYCH DZIADKÓW. Jest ona częścią projektu systemowego pn. Twój wybór Twoja szansa realizowanego przez tut. Ośrodek - w ramach Programu Aktywności Lokalnej. Impreza jest inicjatywą wypracowaną wspólnie przez „Stowarzyszenie Zespołu Regionalnego Wisieloki” oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Szymanowa.

                                                                                         Dołączone pliki:


                                                                                         CHAZACKI TURNIEJ WSI

                                                                                         2010-09-06

                                                                                         link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                         W dniu 29 sierpnia 2010r. w Zawadach odbył się CHAZACKI TURNIEJ WSI – jest etapem projektu systemowego pn. Twój wybór Twoja szansa w ramach Programu Aktywności Lokalnej obejmujący mieszkańców Zielonej Wsi, Wydaw, Łąkty, Ugody, Zawad, Sikorzyna, Stwolna. Turniej jest inicjatywą mieszkańców wsi Chazackich. Zorganizowany przez mieszkańców/uczestników Programu Aktywności Lokalnej przy wsparciu i organizacji Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Domu Kultury w Rawiczu, Biblioteki Publicznej w Rawiczu, Miejsko-Gminnego Ośrodka Wsparcia w Rawiczu oraz wielu instytucji lokalnych. Otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Gminy Rawicz oraz Sołtys wsi Zawady – Czesław Wódczyński. (...) czytaj całość w załączniku Nr 1.

                                                                                         Dołączona galeria:

                                                                                         CHAZACKI TURNIEJ WSICHAZACKI TURNIEJ WSICHAZACKI TURNIEJ WSICHAZACKI TURNIEJ WSICHAZACKI TURNIEJ WSI

                                                                                         pelna galeriaZobacz pełną galerię (129 fot.)...

                                                                                         Dołączone pliki:


                                                                                         Spotkania grupowe psychologa z beneficjentami

                                                                                         2010-09-03

                                                                                         link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                         W dniu 25 sierpnia 2010 i 3 września odbyły się kolejne spotkania grupowe psychologa z beneficjentami z którymi został podpisany kontrakt socjalny.

                                                                                         Dołączona galeria:

                                                                                         Spotkania grupowe psychologa z  beneficjentamiSpotkania grupowe psychologa z  beneficjentamiSpotkania grupowe psychologa z  beneficjentami

                                                                                          Szkolenie w zakresie obsługi kas fiskalnych

                                                                                          2010-08-20

                                                                                          link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                          W dniach od 18.08.2010 do 20-08.2010 odbyło się szkolenie w zakresie obsługi kas fiskalnych. W szkoleniu brało udział 9 beneficjentów projektu systemowego. Szkolenie prowadził ZDZ w Rawiczu.

                                                                                          Dołączona galeria:

                                                                                          Szkolenie w zakresie obsługi kas fiskalnychSzkolenie w zakresie obsługi kas fiskalnychSzkolenie w zakresie obsługi kas fiskalnych

                                                                                           CHAZACKI TURNIEJ WSI

                                                                                           2010-08-03

                                                                                           link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                           Dnia 29 sierpnia 2010 o godz. 13.00 w miejscowości Zawady odbędzie się CHAZACKI TURNIEJ WSI. Na turnieju oprócz rywalizacji odbędą się m.in.: pokaz tańca towarzyskiego, quiz z nagrodami, występ zespołu „Wisieloki” oraz mnóstwo atrakcji dla dzieci. Impreza organizowana jest przez Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu, a współfinansowana jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

                                                                                           Dołączone pliki:


                                                                                           Kursy zawodowe

                                                                                           2010-07-19

                                                                                           link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                           Dla uczestników projektu w ramach kontraktu socjalnego zostały zorganizowane kursy zawodowe mające na celu zdobycie/ podwyższenie kwalifikacji zawodowych w zakresie własnych predyspozycji do wykonywania określonej pracy. Od dnia 13 lipca rozpoczął się kurs prawa jazdy B dla 9 beneficjentów oraz kurs operatora wózka widłowego z e zmiennym wysięgnikiem dla 1 uczestnika. Dla 6 uczestniczek rozpoczął się kurs bukieciarstwa od dnia 19 lipca 2010 roku. Pozostałe kursy obsługa kas fiskalnych, spawacza, koparko-ładowarki odbędą się w okresie od sierpnia do końca listopada 2010roku.

                                                                                           Dołączona galeria:

                                                                                           Kursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodoweKursy zawodowe

                                                                                           pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                                            III Spotkanie z mieszkańcami w ramach PAL

                                                                                            2010-07-12

                                                                                            link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                            W dniu 12 lipca 2010 roku w świetlicy wiejskiej w Zawadach odbyło się trzecie spotkanie z mieszkańcami wsi Zielona wieś , Wydawy, Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno. Mieszkańcy przy udziale animatora ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP z Leszna zainicjowali imprezę integracyjną dla rodzin pod nazwą "CHAZACKI TURNIEJ WSI". Impreza odbędzie się 29 sierpnia 2010 na placu przed świetlicą wiejską w Zawadach. Zaplanowano konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych oraz wiele ciekawych atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Dokładny program 'TURNIEJU WSI" zostanie opracowany na spotkaniu w dniu 26 lipca 2010 roku w Zawadach.

                                                                                            Dołączona galeria:

                                                                                            III Spotkanie mieszkańcami w ramach PALIII Spotkanie mieszkańcami w ramach PALIII Spotkanie mieszkańcami w ramach PALIII Spotkanie mieszkańcami w ramach PALIII Spotkanie mieszkańcami w ramach PAL

                                                                                            pelna galeriaZobacz pełną galerię (8 fot.)...


                                                                                             2010-06-30. II spotkanie z mieszkańcami (PAL).

                                                                                             2010-06-30

                                                                                             link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                             W dniu 30 czerwca 2010 roku w ramach PAL odbyło się II spotkanie z mieszkańcami wsi: Zielona wieś , Wydawy, Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno. Animator spotkania przedstawił dobre praktyki społeczności lokalnych oraz przedstawił wyniki badań ankietowych w zakresie diagnozowanych potrzeb mieszkańców. W ramach inicjatyw mieszkańców zostanie wypracowane działanie zaplanowane na 2010 rok w ramach projektu.

                                                                                             Dołączona galeria:

                                                                                             II spotkanie z mieszkańcami (PAL)II spotkanie z mieszkańcami (PAL)II spotkanie z mieszkańcami (PAL)II spotkanie z mieszkańcami (PAL)II spotkanie z mieszkańcami (PAL)

                                                                                             pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                              Spotkania z doradcą zawodowym i radcą prawnym (PAL).

                                                                                              2010-06-24

                                                                                              link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                              W dnia od 24.06.2010 roku do 5.07.2010r w ramach PAL w Zielonej Wsi odbywają się spotkania z doradcą zawodowym i radcą prawnym. Tematem spotkań jest przekazanie wiedzy z prawa pracy z elementami prawa cywilnego i rodzinnego, postępowania administracyjnego oraz podatkowego w tym ulg podatkowych, potrzeb lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcami, podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

                                                                                              Dołączona galeria:

                                                                                              Spotkania z doradcą zawodowym i radcą prawnym (PALSpotkania z doradcą zawodowym i radcą prawnym (PALSpotkania z doradcą zawodowym i radcą prawnym (PALSpotkania z doradcą zawodowym i radcą prawnym (PAL

                                                                                               Spotkanie z doradcą zawodowym i radcą prawnym.

                                                                                               2010-06-14

                                                                                               link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                               W dniach od 14 czerwca 2010 do 23 czerwca 2010 odbywają się spotkania uczestników projektu, z którymi podpisano kontrakt socjalny z doradcą zawodowym i radcą prawnym. Celem spotkań jest przekazanie wiedzy z prawa pracy, uwzględniającej potrzeby lokalnego rynku pracy, kontaktów z pracodawcą, pojęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Zajęcia ułatwią uczestnikom projektu powrót na rynek pracy oraz pomogą w określeniu własnych predyspozycji i ścieżek rozwoju zawodowego.

                                                                                               Dołączona galeria:

                                                                                               Spotkanie z doradcą zawodowym i radcą prawnymSpotkanie z doradcą zawodowym i radcą prawnymSpotkanie z doradcą zawodowym i radcą prawnym.Spotkanie z doradcą zawodowym i radcą prawnym.Spotkanie z doradcą zawodowym i radcą prawnym.

                                                                                               pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                Trening asertywności

                                                                                                2010-06-09

                                                                                                link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                W dniu 9 czerwca odbył się trening asertywności, którego celem było zdobycie wiedzy nt. umiejętności asertywnych zachowań. Udział w treningu wzięło 7 beneficjentów, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Druga grupa (9 beneficjentów) będzie miała spotkanie (trening) w dniu 30 czerwca 2010.

                                                                                                Dołączona galeria:

                                                                                                Trening asertywnościTrening asertywnościTrening asertywności

                                                                                                 Działania wolontariuszy (PAL)

                                                                                                 2010-06-08

                                                                                                 link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                 W dniu 27 maja na spotkaniu klub wolontariuszy przyjął nazwę ''Złote łapska''. Wolontariusze opracowali plakaty i ulotki na akcję Dzieci - dzieciom ( zbiórka rzeczy, zabawek itp.) Zbiórkę zaplanowano na 4 czerwca 2010 roku. Wolontariuszki Marika i Karolina odwiedzają starszą Panią z Ugody służąc pomocą, rozmową, dotrzymaniem towarzystwa). W dniu 1 czerwca 2010 "Złote łapska " zorganizowały spotkanie: Wieczór dla mam w Zawadach. W dniu 8 czerwca dokonano segregacji zebranych rzeczy. Zebrane rzeczy przeznaczono dla powodzian i zawieziono do Gimnazjum w Sierakowie, dla dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie oraz osób starszych do DPS Rogowo. Wolontariusze zaopatrzeni w identyfikatory roznieśli do wszystkich domów wsi : Zielona wieś , Wydawy, Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno ankiety dotyczące potrzeb społeczności lokalnej w obszarze problemów społecznych. Odbył sie równiez pierwsz rajd pieszy - Tropem Chazaków. ( zdjęcia) ''Złote łapska'' z pomocą dyrektora szkoły w Zielonej Wsi zorganizowały pomoc dla osób chcących poznać podstawy obsługi komputera i osób nie mających dostępu do internetu.

                                                                                                 Dołączona galeria:

                                                                                                 Działania wolontariuszy (PAL)Działania wolontariuszy (PAL)Działania wolontariuszy (PAL)Działania wolontariuszy (PAL)Działania wolontariuszy (PAL)

                                                                                                 pelna galeriaZobacz pełną galerię (15 fot.)...


                                                                                                  Spotkanie grupowe z psychologiem

                                                                                                  2010-05-31

                                                                                                  link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                  W dniu 31 maja 2010 roku odbyło sie pierwsze z czterech zaplanowanych spotkań grupowych z psychologiem z beneficjentami, z którymi podpisano kontrakt socjalny. Spotkania umożliwią uczestnikom uniknięcia sytuacji postępującego wykluczenia społecznego oraz przeanalizowania własnych postaw i zachowań. Od miesiąca czerwca do końca grudnia odbywać będą się również spotkania indywidualne, które będą uzależnione od potrzeb uczestników projektu.

                                                                                                  Dołączona galeria:

                                                                                                  Spotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiemSpotkanie grupowe z psychologiem

                                                                                                   Spotkanie z mieszkańcami - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

                                                                                                   2010-05-24

                                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                   W ramach Programu Aktywności Lokalnej prowadzona jest diagnoza zasobów i potrzeb społeczności lokalnej w obszarze problemów społecznych, pod kątem ich oczekiwań co do realizacji działań w kolejnych latach zgodnie ze strategią PAL-u. W dniu 24 maja 2010 roku w Domu Stażaka w Zielonej Wsi odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami wsi Zielona Wieś, Wydawy,Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno.Animator spotkania Pan Rafał Jaworski ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP w Lesznie omówił sposób przeprowadzenia badań poprzez ankietę skierowaną do wszystkich mieszkańców oraz korzyści wynikające z badań ankietowych.. Ankieta zostanie dostaroczona do każdego domu przez wolontariuszy, sołtysów i pracowników socjalnych. Przedstawił również inicjatywy podejmowane na terenach wiejskich.Wspólnie z mieszkańcami określono słabe i mocne strony "naszej wsi" jej wizje i cele.

                                                                                                   Dołączona galeria:

                                                                                                   Spotkanie z mieszkańcami - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Spotkanie z mieszkańcami - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Spotkanie z mieszkańcami - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Spotkanie z mieszkańcami - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Spotkanie z mieszkańcami - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

                                                                                                   pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                                    Spotkanie w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

                                                                                                    2010-05-20

                                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                    W dniu 2010-05-20 odbyło się pierwsze spotkanie w SP w Zielonej Wsi z dziećmi, które chcą zostać wolontariuszami. Omówiono idee wolontariatu.

                                                                                                    Dołączona galeria:

                                                                                                    Spotkanie w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Spotkanie w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Spotkanie w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Spotkanie w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Spotkanie w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

                                                                                                    pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                                                                                     Zajęcia "Taekwondo" w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

                                                                                                     2010-05-19

                                                                                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                     W dniu 2010-05-19 odbyły się pierwsze zajęcia dla 20 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zielonej Wsi. Zajęcia odbywają się w SP w Zielonej Wsi. W okresie od maja do końca grudnia odbędą się 32 spotkania.

                                                                                                     Dołączona galeria:

                                                                                                     Zajęcia TaekwondoZajęcia TaekwondoZajęcia TaekwondoZajęcia TaekwondoZajęcia Taekwondo

                                                                                                      Szkoła tańca - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

                                                                                                      2010-05-18

                                                                                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                      W ramach PAL obejmującego wsie: Zielona Wieś, Wydawy, Łąkta, Ugoda, Zawady, Sikorzyn, Stwolno - w dniu 2010-05-18 odbyły sie pierwsze zajęcia nauki tańca dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zielonej Wsi. (2 grupy po 12 dzieci) Zajęcia odbywają się na Ranczo w Zielonej Wsi. W ramach szkoły tańca odbędą się 32 spotkania dla każdej grupy.

                                                                                                      Dołączona galeria:

                                                                                                      Szkoła tańca - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Szkoła tańca - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Szkoła tańca - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Szkoła tańca - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)Szkoła tańca - w ramach Programu Aktywności Lokalnej (PAL)

                                                                                                      pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                                       Trwa rekrutacja

                                                                                                       2010-04-09

                                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                       Trwa rekrutacja uczestników do udziału w projekcie Twój wybór - Twoja szansa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. Celem głównym projektu jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu klientów pomocy społecznej i osób z ich otoczenia poprzez zwiększenie zaradności społeczno zawodowej na terenie miasta i gminy Rawicz. Cel szczegółowy projektu, to: zwiększenie świadomości społecznej oraz podniesienie poziomu własnej wartości, poprawa zdolności komunikacyjnych i ogólnego funkcjonowania w środowisku, mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia, zdobycie/podwyższenie kwalifikacji zawodowych, wzmocnienie otoczenia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwłaszcza dzieci i młodzieży, zidentyfikowanie potrzeb i zasobów społeczności lokalnej oraz integracja środowiska lokalnego. Rekrutacja prowadzona jest przez pracowników socjalnych MGOPS Rawicz. Więcej informacji pod nr tel. (65) 545-40-37.


                                                                                                       Ocena merytoryczna wniosku.

                                                                                                       2010-04-09

                                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                       W dniu 2010-04-06 wniosek o dofinansowanie realizacji projektu p.n. "Twój wybór - Twoja szansa" na rok 2010 przeszedł ocenę merytoryczną.


                                                                                                       Goszczenie grupy gimnazjalistów.

                                                                                                       2010-03-10

                                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                       W dniu dzisiejszym koordynator gościł 11 osobową grupę gimnazjalistów (Gimnazjum Nr 1 w Rawiczu). Zadaniem gimnazjalistów było zorientowanie się w działaniach prowadzonych w ramach projektów współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego p.n. "Twój wybór - Twoja szansa" i "OKNO NA ŚWIAT". Zadanie swoje wykonali w ramach projektu "Wygraj Fundusze Europejskie - Polska Fundacja im. Reberta Schumana"


                                                                                                       Ocena formalna wniosku.

                                                                                                       2010-03-04

                                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                       W dniu dzisiejszym wniosek o dofinansowanie realizacji projektu p.n. "Twój wybór - Twoja szansa" na rok 2010 przeszedł ocenę formalną i został przekazany do oceny merytorycznej.


                                                                                                       Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rawiczu.

                                                                                                       2010-02-17

                                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                       W dniu 17.02.2010 odbyło sie spotkanie w PUP w Rawiczu z osobami bezrobotnymi (uczestnikami zajęć Klubu Pracy) z Koordynatorem projektu \"Twój wybór - Twoja szansa\" - Władysławą Czajkowską. Celem spotkania była promocja projektu oraz przekazanie informacji o realizacji projektu w 2009 roku, a także o prowadzonej rekrutacji osób bezrobotnych do projektu w roku 2010.


                                                                                                       Trwa realizacja projektu systemowego

                                                                                                       2010-01-28

                                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                       Trwa realizacja projektu systemowego "Twój wybór - Twoja szansa". Wniosek o dofinansowanie projektu na rok 2010 Ośrodek złożył w dniu 28.01.2010r. do Wielkopolskiego Urzędu Pracy w Poznaniu. Wartość projektu w roku 2010 wynosi 194.010,87zł, w tym wkład własny 20.371,14zł.


                                                                                                       Spotkanie - Programowi Aktywności Lokalnej

                                                                                                       2009-12-14

                                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                       W dniu 14 grudnia 2009r. odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej spotkanie poświęcone Programowi Aktywności Lokalnej (PAL). Na spotkanie przybyli przedstawiciele społeczności lokalnej. Proboszcz parafii Zielona Wieś, członkowie rady sołeckiej, przedstawiciele szkoły, dzielnicowy z rejonu wiejskiego oraz inni zaproszeni goście. Spotkanie prowadziła przedstawicielka PISOP w Poznaniu, która zajmuje się tworzeniem Programów Aktywności Lokalnej. Na spotkaniu zostały poruszone tematy organizowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży z terenu wiejskiego. Zaproszeni goście zastanawiali się wspólnie nad możliwościami stworzenia klubów dla dzieci i młodzieży, które miały by na celu przede wszystkim integrację społeczności lokalnej, wyrównywanie szans i zwiększenie aktywności społeczeństwa lokalnego.

                                                                                                       Dołączone pliki:


                                                                                                       Konferencja p.n. Realizacja Projektu Systemowego Twój wybór - Twoja szansa w 2009r.

                                                                                                       2009-11-30

                                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                       W dn. 2009-11-30 odbyła się konferencja promująca Projekt "Twój wybór - Twoja szansa" W spotkaniu udział wzięli: Pan Piotr Domaniecki - Zastępca Burmistrza Gminy Rawicz, Pani Danuta Przybył - Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UMG R-cz, Pan Kazimierz Maciaszek - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rawiczu, Pani Ewa Kaczmarek - doradca zawodowy, Pan Maciej Świerzewski - radca prawny, Pani Elżbieta Marcinkowska - Zastępca Dyrektora MGOPS w Rawiczu, a także zespół zarządzający Projektem, pracownicy socjalni i beneficjenci ostateczni. Na konferencji wystąpiła pani Władysława Czajkowska - Koordynator Projektu; głos zabrali także: pani Ewa Kaczmarek - doradca zawodowy i pan Kazimierz Maciaszek - Dyrektor PUP w Rawiczu. W trakcie spotkania omówiono m.in. działania podejmowane w ramach Projektu - prezentacja multimedialna. Odbyła się także dyskusja, w trakcie której wymieniono się spostrzeżeniami na temat Projektu.

                                                                                                       Dołączona galeria:

                                                                                                       Konferencja p.n. Realizacja Projektu Systemowego Twój wybór - Twoja szansa  w 2009r.Konferencja p.n. Realizacja Projektu Systemowego Twój wybór - Twoja szansa  w 2009r.Konferencja p.n. Realizacja Projektu Systemowego Twój wybór - Twoja szansa  w 2009r.Konferencja p.n. Realizacja Projektu Systemowego Twój wybór - Twoja szansa  w 2009r.Konferencja p.n. Realizacja Projektu Systemowego Twój wybór - Twoja szansa  w 2009r.

                                                                                                       pelna galeriaZobacz pełną galerię (9 fot.)...


                                                                                                        Trzecie spotkanie grupowe z psychologiem.

                                                                                                        2009-11-05

                                                                                                        link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                        Dnia 5 listopada 2009 r. odbyło się trzecie spotkanie grupowe z psychologiem. Spotkanie poprowadziła pani Barbara Szober.

                                                                                                        Dołączona galeria:

                                                                                                        Trzecie spotkanie grupowe z psychologiem.

                                                                                                         Kursy zawodowe - obsługa kasy fiskalnej

                                                                                                         2009-09-21

                                                                                                         link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                         Dnia 21 września 2009r. rozpoczął się kurs obsługi kasy fiskalnej. Zdobycie umiejętności obsługi kasy zwiększy szansę uczestników na rynku pracy. Kurs, który prowadzony jest przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lesznie rozpoczęło 6 osób. Zakończenie szkoleń nastąpi dn. 25 września 2009r.

                                                                                                         Dołączona galeria:

                                                                                                         Kursy zawodowe - obsługa kasy fiskalnejKursy zawodowe - obsługa kasy fiskalnejKursy zawodowe - obsługa kasy fiskalnejKursy zawodowe - obsługa kasy fiskalnejKursy zawodowe - obsługa kasy fiskalnej

                                                                                                          Kursy zawodowe - kucharz

                                                                                                          2009-09-03

                                                                                                          link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                          Dnia 3 września 2009r. rozpoczął się kurs, przyuczający do pracy w zawodzie kucharz, w którym biorą udział 3 osoby. Celem szkolenia jest poznanie zasad żywienia, organizacji produkcji wyrobów kulinarnych, a także przepisów kulinarnych. Kurs prowadzi Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lesznie.

                                                                                                          Dołączona galeria:

                                                                                                          Kursy zawodowe - kucharzKursy zawodowe - kucharzKursy zawodowe - kucharz

                                                                                                           Kursy zawodowe - stylizacja paznokci

                                                                                                           2009-08-03

                                                                                                           link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                           Dnia 3 sierpnia 2009r. rozpoczął się kurs stylizacji paznokci metodą żelową, akrylową, z uwzględnieniem pielęgnacji skóry dłoni i paznokci. Celem kursu jest poznanie od podstaw technik i nabycie umiejętności przedłużania i stylizacji paznokci metodą żelową, akrylową według nowoczesnych standardów i technologii. Uczestnik kursu zapozna się z profesjonalnymi technikami pielęgnacji skóry dłoni i paznokci. Szkolenie, w którym bierze udział 1 osoba, prowadzony jest przez panią Natalię Stachowiak z Salon kosmetyczny dla Pań i Panów w Rawiczu. Kurs zakończy się dn. 30 sierpnia 2009r.


                                                                                                           Kursy zawodowe - prawo jazdy

                                                                                                           2009-07-17

                                                                                                           link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                           Dnia 17 lipca 2009r. rozpoczęły się kursy na prawo jazdy kat. B (samochody osobowe, C (samochody ciężarowe), a także B+E (przyczepa - laweta). Kursy odbywają się zgodnie z przyjętym programem szkolenia w tym zakresie. Zdobycie umiejętności prowadzenia pojazdem zwiększy szansę uczestników na rynku pracy, a także ułatwi dojazd do pracy. Szkolenie rozpoczęło 15 osób, w tym kat. B-13 osób, kat. C-1 osoba, katt. B+E - 1 osoba. Kursy, które prowadzone są przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "Wojtkowski" zakończą się dn. 25 września 2009r.

                                                                                                           Dołączona galeria:

                                                                                                           Kursy zawodowe - prawo jazdyKursy zawodowe - prawo jazdyKursy zawodowe - prawo jazdyKursy zawodowe - prawo jazdyKursy zawodowe - prawo jazdy

                                                                                                           pelna galeriaZobacz pełną galerię (7 fot.)...


                                                                                                            Kursy zawodowe - obsługa wózków widłowych

                                                                                                            2009-07-17

                                                                                                            link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                            W dniach od 17 lipca do 31 sierpnia 2009r. odbywa się kurs obsługi wózków widłowych, którego celem jest nauka i zdobycie uprawnień. Kurs kończy się wydaniem zaświadczenia uprawniającego do kierowania wózkami widłowymi/jezdniowymi. W szkoleniu, które prowadzone jest przez Ośrodek Szkolenia Kierowców "Wojtkowski" biorą udział 3 osoby.


                                                                                                            Drugie spotkanie grupowe z psychologiem

                                                                                                            2009-07-16

                                                                                                            link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                            Dnia 16 lipca 2009r. odbyło się drugie spotkanie grupowe z psychologiem. Spotkanie poprowadziła pani Barbara Szober.

                                                                                                            Dołączona galeria:

                                                                                                            Drugie spotkanie grupowe z psychologiemDrugie spotkanie grupowe z psychologiem

                                                                                                             Kurs małej przedsiębiorczości + telepraca.

                                                                                                             2009-07-06

                                                                                                             link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                             W dniach od 6 do 14 lipca 2009r odbywa się kurs małej przedsiębiorczości + telepraca. Na kursie przedstawiane są administracyjno-prawne aspekty prowadzenia i tworzenia własnej działalności, zasady finansowania działalności ze środków publicznych oraz zagadnienia telepracy. Celem kursu jest nabycie umiejętności utworzenia własnej działalności gospodarczej. Szkolenie obejmuje 42 godz. dydaktyczne z przerwą na posiłek.

                                                                                                             Dołączona galeria:

                                                                                                             Kurs małej przedsiębiorczości + telepraca.Kurs małej przedsiębiorczości + telepraca.Kurs małej przedsiębiorczości + telepraca.Kurs małej przedsiębiorczości + telepraca.

                                                                                                              Szkolenie - pierwsza pomoc przedmedyczna.

                                                                                                              2009-07-03

                                                                                                              link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                              Dnia 3 lipca 2009r. odbyło się szkolenie, którego celem było nabycie umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej niezbędnej w życiu codziennym.

                                                                                                              Dołączona galeria:

                                                                                                              Szkolenie - pierwsza pomoc przedmedyczna.Szkolenie - pierwsza pomoc przedmedyczna.Szkolenie - pierwsza pomoc przedmedyczna.Szkolenie - pierwsza pomoc przedmedyczna.

                                                                                                               Badania w zakresie medycyny pracy

                                                                                                               2009-06-26

                                                                                                               link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                               Dnia 26 czerwca 2009r. przeprowadzone zostały badania w zakresie medycyny pracy. Celem badania było sprawdzenie, czy osoby bezrobotne będą mogły pracować w określonym zawodzie, w jakim chcą odbyć szkolenia.


                                                                                                               Szkolenie z doradztwa zawodowego i prawnego.

                                                                                                               2009-06-03

                                                                                                               link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                               Dnia 3 czerwca 2009r. rozpoczęło się szkolenie z doradztwa zawodowego i prawnego. Szkolenie obejmuje 60 godzin dydaktycznych przez okres 10 dni. Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy uwzględniającej potrzeby lokalnego rynku pracy, kontakt z pracodawcą, podjęcie zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Dzięki doradztwu zawodowemu uczestnik będzie miał ułatwiony dostęp do wyboru odpowiedniego zawodu - możliwości odbycia kursu - uzupełnianie kwalifikacji potwierdzonych stosownym dokumentem. Ponadto zajęcia z doradztwa zawodowego i prawnego ułatwią kursantom powrót na rynek pracy oraz pomogą w określeniu własnych predyspozycji i ścieżek rozwoju zawodowego.

                                                                                                               Dołączona galeria:

                                                                                                               Szkolenie z doradztwa zawodowego i prawnego.Szkolenie z doradztwa zawodowego i prawnego.Szkolenie z doradztwa zawodowego i prawnego.Szkolenie z doradztwa zawodowego i prawnego.Szkolenie z doradztwa zawodowego i prawnego.

                                                                                                               pelna galeriaZobacz pełną galerię (6 fot.)...


                                                                                                                Treningi asertywności

                                                                                                                2009-05-25

                                                                                                                link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                Dnia 25 maja 2009r. rozpoczęły się treningi asertywności. Spotkania prowadzone są przez psychologa w 3 grupach po 6 godzin (z przerwą na posiłek). Celem treningu asertywności jest polepszenie relacji osób bezrobotnych z ich otoczeniem społecznym poprzez rozwijanie umiejętności skutecznej opartej o wzajemny szacunek komunikacji. Trening ma stworzyć szansę satysfakcjonującego funkcjonowania osób bezrobotnych w środowisku lokalnym oraz poprawić zdolności komunikacyjne. Kolejne spotkania poświęcone treningom asertywności odbęda się dn. 29 maja oraz 1 czerwca 2009r.

                                                                                                                Dołączona galeria:

                                                                                                                Treningi asertywnościTreningi asertywnościTreningi asertywności

                                                                                                                 Kursy komputerowe w stopniu podstawowym

                                                                                                                 2009-05-07

                                                                                                                 link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                 Dnia 7 maja 2009 r. rozpoczęły się kursy komputerowe w stopniu podstawowym. Kurs obejmuje 40 godzin w 8 modułach (8 spotkań po 5 godzin, z przerwą na ciepły posiłek i serwis kawowy). Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwolą na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Kurs rozpoczęło 13 osób - pierwsza grupa. Druga grupa licząca 14 osób rozpocznie kurs dn. 19 maja 2009r.

                                                                                                                 Dołączona galeria:

                                                                                                                 Kursy komputerowe w stopniu podstawowymKursy komputerowe w stopniu podstawowymKursy komputerowe w stopniu podstawowymKursy komputerowe w stopniu podstawowym

                                                                                                                  Pierwsze spotkanie

                                                                                                                  2009-04-30

                                                                                                                  link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                  Dnia 30 kwietnia 2009 r. odbyło się pierwsze spotkanie z uczestnikami projektu - konferencja poświęcona promowaniu projektu. W spotkaniu udział wzięło 27 uczestników projektu oraz dyrektor MGOPS w Rawiczu, a także pracownicy socjalni. Tego samego dnia odbyło się także spotkanie grupowe z psychologiem.

                                                                                                                  Dołączona galeria:

                                                                                                                  Pierwsze spotkaniePierwsze spotkaniePierwsze spotkanie

                                                                                                                   Trwa rekrutacja

                                                                                                                   2009-03-06

                                                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                   W marcu i kwietniu 2009r.trwa rekrutacja uczestników do udziału w projekcie Twój wybór - Twoja szansa, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. Celem głównym projektu jest zwiększenie poziomu zaradności życiowej i społeczno zawodowej 27 osób bezrobotnych z Gminy Rawicz korzystających z pomocy społecznej. Cele szczegółowe projektu, to: - zwiększenie świadomości społecznej oraz podniesienie poziomu własnej wartości - poprawa zdolności komunikacyjnych i ogólnego funkcjonowania w środowisku - mobilizacja do aktywnego poszukiwania zatrudnienia - doskonalenie umiejętności zawodowych


                                                                                                                   zasiłki i pomoc w naturze

                                                                                                                   2008-12-15

                                                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                   W miesiącu grudniu 2008r. uczestnicy projektu otrzymali wsparcie dochodowe w postaci zasiłków celowych.


                                                                                                                   Spotkanie z psychologiem

                                                                                                                   2008-12-15

                                                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                   Dnia 15.12.2008r. odbyło się spotkanie grupowe z psychologiem – w ramach projektu Twój wybór – Twoja szansa.


                                                                                                                   Konferencja podsumowująca realizację projektu.

                                                                                                                   2008-12-15

                                                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                   Dnia 15.12.2008r., w restauracji „Sportowa” w Rawiczu odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu Twój wybór – Twoja szansa. W konferencji udział wzięli: Zastępca Burmistrza Gminy Rawicz - pan Piotr Domaniecki, Dyrektor MGOPS Rawicz – pani Władysława Czajkowska, psycholog – pani Barbara Szober, uczestnicy projektu, a także pracownicy socjalni realizujący kontrakty i pracę socjalną. Koordynator projektu


                                                                                                                   Zakończenie kursu dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych.

                                                                                                                   2008-11-27

                                                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                   Dnia 27 listopada 2008r. zakończył się kurs dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych. Kurs ukończyło 13 osób.


                                                                                                                   Rozpoczęcie kursu dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych.

                                                                                                                   2008-10-27

                                                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                   Dnia 27 października 2008r. rozpoczyna się kurs dla opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych. Szkolenie będzie obejmowało 80 godz. lekcyjnych w zakresie przygotowania kursantów do pracy w charakterze opiekuna osoby starszej i niepełnosprawnej. Szkolenie ma na celu podniesienie kwalifikacji kobiet, a tym samym stworzenie możliwości zatrudnienia. W kursie uczestniczyć będzie 13 osób.


                                                                                                                   Zakończenie kursu kreowania własnego wizerunku z modułem doradztwa zawodowego.

                                                                                                                   2008-10-23

                                                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                   Dnia 23 października 2008r. zakończył się kurs kreowania własnego wizerunku z modułem doradztwa zawodowego, którego celem było przygotowanie do powrotu na rynek pracy oraz umożliwienie wykreowania własnego wizerunku. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia o ukończeniu kursu. Kurs ukończyło 15 osób.


                                                                                                                   Rozpoczęcie kursu kreowania własnego wizerunku z modułem doradztwa zawodowego.

                                                                                                                   2008-10-16

                                                                                                                   link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                   Dnia 16 października 2008r. rozpoczął się kurs kreowania własnego wizerunku z modułem doradztwa zawodowego. Szkolenie obejmuje 48 godzin dydaktycznych przez okres 6 dni. Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy umożliwiającej wykreowanie własnego wizerunku, nawiązania udanych kontaktów interpersonalnych i zastosowania technik autoprezentacji. Określony zakres wiedzy ma wpłynąć na poziom samooceny kursantów, wzmocnić ich pewność siebie i zachęcić do aktywnej postawy.Blok zajęć dotyczący doradztwa zawodowego ma ułatwić kursantom powrót na rynek pracy oraz pomóc w określeniu własnych predyspozycji i ścieżek rozwoju zawodowego. Kurs rozpoczęło 16 osób.

                                                                                                                   Dołączona galeria:

                                                                                                                   Rozpoczęcie kursu kreowania własnego wizerunku z modułem doradztwa zawodowego.

                                                                                                                    Zakończenie szkoleń komputerowych w stopniu podstawowym

                                                                                                                    2008-09-30

                                                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                    W miesiącu wrześniu 2008 r. zakończyły się szkolenia komputerowe w stopniu podstawowym. Zajęcia odbywały się w 2 grupach 8 osobowych, Jeden kurs obejmował 40 godzin w 8 modułach (8 spotkań po 5 godzin). Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwoliły na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Posiadanie takich umiejętności pomoże osobom w szukaniu pracy, w zakresie: - pisania podań, życiorysu, listów motywacyjnych (korzystanie z edytorów), - szukania ofert pracy (korzystanie z www), - publikacji własnych ofert w serwisach pracy, - kontaktu elektronicznego z potencjalnym pracodawcą (korzystanie z poczty e-mail). Kurs ukończyło 16 osób.


                                                                                                                    zasiłki i pomoc w naturze

                                                                                                                    2008-09-30

                                                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                    W miesiącu wrześniu 2008r. uczestnicy projektu otrzymali wsparcie dochodowe w postaci zasiłków celowych.


                                                                                                                    Rozpoczęcie kursów na prawo jazdy kat. B

                                                                                                                    2008-09-26

                                                                                                                    link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                    We wrześniu 2008 r. rozpoczęły się kursy na prawo jazdy kat. B. Kursy odbywają się zgodnie z przyjętym programem szkolenia w tym zakresie. Zdobycie umiejętności prowadzenia pojazdem zwiększy szansę kobiet na rynku pracy – ułatwi dojazd do pracy, gdzie utrudniony jest dojazd środkami komunikacji lokalnej. Kurs rozpoczęło 6 osób.

                                                                                                                    Dołączona galeria:

                                                                                                                    Rozpoczęcie kursów na prawo jazdy kat. BRozpoczęcie kursów na prawo jazdy kat. BRozpoczęcie kursów na prawo jazdy kat. BRozpoczęcie kursów na prawo jazdy kat. B

                                                                                                                     Trening asertywności

                                                                                                                     2008-09-26

                                                                                                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                     W m-cu wrześniu 2008r. odbyły się spotkania z psychologiem w zakresie treningu asertywności. Treningi prowadzone były w 2 grupach 8-mio osobowych po 6 godzin ( z przerwą na posiłek). Celem treningu asertywności było polepszenie relacji kobiet z ich otoczeniem społecznym poprzez rozwijanie umiejętności skutecznej, opartej o wzajemny szacunek komunikacji. Działania takie tworzą szansę satysfakcjonującego funkcjonowania kobiet w środowisku lokalnym. Spotkania prowadzone były przez psychologa prowadzącego działalność w tym zakresie.


                                                                                                                     Rozpoczęcie kursów komputerowych w stopniu podstawowym.

                                                                                                                     2008-09-08

                                                                                                                     link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                     Dnia 8 września 2008 r. rozpoczęły się kursy komputerowe w stopniu podstawowym. Kurs obejmuje 40 godzin w 8 modułach (8 spotkań po 5 godzin, z przerwą na ciepły posiłek i serwis kawowy). Prowadzone zajęcia warsztatowe z zakresu obsługi komputera pozwolą na nabycie praktycznej wiedzy z obsługi edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, obsługi poczty elektronicznej, oraz przeglądania stron www. Kurs rozpoczęło 16 osób.

                                                                                                                     Dołączona galeria:

                                                                                                                     Rozpoczęcie kursów komputerowych w stopniu podstawowym.Rozpoczęcie kursów komputerowych w stopniu podstawowym.Rozpoczęcie kursów komputerowych w stopniu podstawowym.

                                                                                                                      Pierwsze spotkanie

                                                                                                                      2008-08-29

                                                                                                                      link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                      W m-cu sierpniu 2008 r. odbyło się pierwsze spotkanie z uczestnikami projektu - konferencja poświęcona promowaniu projektu. W spotkaniu udział wzięło 16 uczestników projektu oraz dyrektor MGOPS w Rawiczu, a także pracownicy socjalni.

                                                                                                                      Dołączona galeria:

                                                                                                                      Pierwsze spotkaniePierwsze spotkaniePierwsze spotkaniePierwsze spotkanie

                                                                                                                       Spotkanie grupowe z psychologiem.

                                                                                                                       2008-08-29

                                                                                                                       link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                       W miesiącu sierpniu 2008 r. odbyło się pierwsze spotkanie grupowe z psychologiem. W spotkaniu uczestniczyło 16 osób.

                                                                                                                       Dołączona galeria:

                                                                                                                       Spotkanie grupowe z psychologiem.Spotkanie grupowe z psychologiem.

                                                                                                                        Ruszył projekt.

                                                                                                                        2008-07-16

                                                                                                                        link do strony www.efs.gov.pl

                                                                                                                        Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu przystąpił do realizacji projektu dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez środki pomocy społecznej, na lata 2007-2013. W dniu 16 lipca 2008r. wniosek o dofinansowanie projektu systemowego p.n. ''Twój wybór – Twoja szansa'', przeszedł pozytywną ocenę merytoryczną i został przyjęty do realizacji. Środki finansowe na realizację projektu w roku 2008 wynoszą 106.347,35zł, w tym dofinansowanie: 95.180,87zł, wkład własny: 11.166,48zł.


                                                                                                                        przejdź do góry...

                                                                                                                        Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu. ul. Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz

                                                                                                                        Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji