Menu główne

link do strony: www.opsrawicz.pl/popz20142020

link do strony: www.opsrawicz.pl/ekonomia-spoleczna

Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Rawiczu


Odwiedź nas na Facebook'u

2015-04-24

Aktualności, wydarzenia i galerię Dziennego Domu Pomocy Społecznej można zobaczyć na Facebook'u:

https://www.facebook.com/pages/Dzienny-Dom-Pomocy-Spo%C5%82ecznej-w-Rawiczu/770631653029939

"Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy"

2013-01-14

Tegoroczny 21 finał WOŚP odbył się pod nazwą "Godność dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów". Odpowiedź Seniorów DDPS była szybka - bierzemy w tym udział. Uczestnicy zajęć terapeutycznych bardzo aktywnie zaznaczyli swoją obecność w tym wyjątkowym dniu. Oczarowali rawicką publiczność swoim radosnym i wzruszającym występem pn."Świąteczny Występ Seniorów". Cała społeczność Domu zaangażowała się również w zajęcia rękodzielnicze, których efekty podziwiali rawiczanie i nagradzali symbolicznymi "drobniakami". Efekt końcowy był fantastyczny - Dzienny Dom Pomocy Społecznej przekazał na rzecz Orkiestry 613zł 87 gr. Za rok będziemy tu ponownie!!!!!!!!!!!!!

XI Gminny Dzień Seniora

2012-11-13

Już tradycyjnie, jak co roku Miejsko -Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej-Dzienny Dom Pomocy Społecznej był współorganizatorem Gminnego Dnia Seniora. Było to już XI spotkanie, tym razem przebiegające pod hasłem "Póki radość jest w nas". Życzenia wszystkim, bardzo licznie przybyłym gościom złożyli: Pani Władysława Czajkowska - Dyrektor M-G OPS, Pan Zygmunt Wolny - Starosta Rawicki, Pan Tadeusz Pawłowski - Burmistrz Gminy Rawicz i jednocześnie gospodarz uroczystości, Ksiądz Mateusz Drob - Proboszcz Parafii św. Andrzeja Boboli. Z życzeniami dla osób starszych przybyli również: Ksiądz Józef Podemski - Proboszcz Parafii Farnej,Pani Elżbieta Marcinkowska - Zastępca Dyrektora M-G OPS,Pani Edyta Naskręt - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy, Pani Grażyna Michalik - Opiekun Wolontariuszy z Medycznego Studium Zawodowego,Pan Maciej Osiński - Radny Powiatu Rawickiego, Pan Tomasz Organistka - Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Pani Urszula Zelek - Kierownik DDPS, która jednocześnie prowadziła całą imprezę. Pani Dyrektor Czajkowska przypomniała również gościom o trwającym "Roku Aktywności Seniorów i Solidarności Międzypokoleniowej"-podsumowała, organizowany wcześniej przez Ośrodek Marsz Aktywności Seniorów i Solidarności Międzypokoleniowej. Uroczystość przebiegała w niezwykle ciepłej i sympatycznej atmosferze. Przygotowany program artystyczny dostarczył seniorom wiele radości i uśmiechu. Jako pierwsi na scenie pojawili się seniorzy z Dziennego Domu Pomocy Społecznej, którzy wspólnie z uczennicami Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowali się w piosence inaugurującej pt. "Póki radość jest w nas". Dalej na scenie pojawił się zespół Bolero z DDPS, dzieci z Przedszkola nr 3 im. Krasnala Hałabały w dwóch odsłonach - jako "Małe Rawiczoki" oraz "Hałabałki", chór "Quo Vadis" z Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza,grupa teatralna "Kolory życia" z DDPS, dzieci z Klubu Tańca Towarzyskiego "Spin". Uczestnicy Gminnego Dnia Seniora bardzo chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania oraz tańców. Oprócz dużego zaangażowania pracowników i seniorów DDPS oraz pracowników Domu Kultury w zorganizowanie tej pięknej uroczystości bardzo chętnie włączyli się Wolontariusze z Medycznego Studium Zawodowego. Spotkanie, poprzez nieustające od wielu lat zainteresowanie, pokazało jak ważny i wyczekiwany jest to dzień dla seniorów. Okazało się też wyśmienitą okazją do celebrowania święta osób starszych.

Dołączona galeria:

XI Gminny Dzień Seniora  (1)XI Gminny Dzień Seniora  (2)XI Gminny Dzień Seniora  (3)XI Gminny Dzień Seniora  (4)XI Gminny Dzień Seniora  (5)XI Gminny Dzień Seniora  (6)XI Gminny Dzień Seniora  (7)XI Gminny Dzień Seniora  (8)XI Gminny Dzień Seniora  (9)

  Zaproszenie na XI Gminny Dzień Seniora

  2012-11-02

  Dołączone pliki:

  Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej

  2012-10-15

  Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Dzienny Dom Pomocy Społecznej byli organizatorami niezwykle ważnego wydarzenia społecznego. 11 października odbył się "Marsz Aktywności Seniorów i Solidarności Międzypokoleniowej". Podstawowym celem tego przedsięwzięcia było zaakcentowanie obecności osób starszych w naszym środowisku, które stanowią znaczną część społeczności. Istotą tego dnia było również kształtowanie solidarności międzypokoleniowej. Zaproszenie do wspólnej akcji przyjęły rawickie placówki oświatowe oraz organizacje i kluby działające na rzecz osób starszych. Do marszu dołączyły również władze miasta i powiatu. Organizatorzy podziękowali za tak entuzjastyczną odpowiedź i życzyli wszystkim zebranym, starszym i młodszym, aby tak jak dzisiaj, pamiętali o sobie każdego dnia.
  Kolejnym etapem obchodów Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej był Panel Dyskusyjny pt.: "Faktyczna i realna aktywność seniora XXI wieku oraz jego rola w kształtowaniu solidarności międzypokoleniowej". Zaproszonych gości, w Sali Portretowej Rawickiego Ratusza przywitały organizatorki Pani Władysława Czajkowska - Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Pani Urszula Zelek - Kierownik Dziennego Domu Pomocy Społecznej. W zakresie tematu toczyła się interesująca dyskusja w kwestii problematyki starości, miejsca człowieka starszego w rodzinie, aktywności seniorów, współpracy na rzecz osób starszych oraz dzieci i młodzieży.
  Do stołu dyskusyjnego zasiedli:
  1. Pani Danuta Przybył – Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych
  2. Pani Władysława Czajkowska – Dyrektor M-G OPS
  3. Pai Urszula Zelek – Kierownik DDPS, moderator panelu
  4. Pani Agnieszka Pierzchała – Psycholog, Psychoterapeuta
  5. Ksiądz Jacek Konieczny
  6. Pani Grażyna Michalik – Nauczyciel Medycznego Studium Zawodowego oraz opiekun wolontariuszy
  7. Pani Żaneta Gocek – Dyrektor Zespołu Szkół nr 3
  8. Pan Piotr Mosiek – Dyrektor Gimnazjum w Sierakowie
  9. Pan Andrzej Szyszko – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6
  10. Pani Małgorzata Lis – Dyrektor Przedszkola nr 3
  11. Pani Jadwiga Walkowiak – Dyrektor Przedszkola nr 6
  12. Pan Wincenty Figielek - Prezes Zarządu RUTW
  13. Pani Bogdana Niemierko – Wiceprezes Zarządu RUTW
  14. Pani Kazimiera Kociemba – Seniorka z Dziennego Domu Pomocy Społecznej
  15. Pani Helena Domagała – Seniorka z klubu seniora Jesienny Liść
  16. Pan Jakub Kupczyk – słuchacz Medycznego Studium Zawodowego
  17. Pani Barbara Plewa - uczennica Zespołu Szkół nr 3

  Wśród publiczności zasiedli dyrektorzy i kierownicy placówek oświatowych i jednostek pomocy społecznej, nauczyciele, pracownicy socjalni, przedstawiciele seniorów: z Dziennego Domu Pomocy Społecznej, Rawickiego Uniwersytetu III Wieku, Rawickiego Oddziału PZERiI, Klubu Seniora Jesienny Liść z Sarnowy oraz młodzież.
  W przerwie spotkania goście mieli możliwość obejrzenia wystawy prac Uczestników DDPS oraz galerię zdjęć współpracy DDPS z przedszkolami i szkołami.
  Organizatorzy pragną raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom Marszu za obecność, wzajemne wsparcie i radość tego dnia.

  Dołączona galeria:

  Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (1)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (2)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (3)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (4)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (5)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (6)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (7)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (8)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (9)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (10)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (11)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (12)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (13)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (14)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (15)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (16)Obchody Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej (17)

   Zwycięstwo DDPS w konkursie pn. Jak dobrze mieć sąsiada"

   2012-06-22

   Dzienny Dom Pomocy Społecznej w Rawiczu zwyciężył w konkursie pn. „Jak dobrze mieć sąsiada”, zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada, w ramach projektu Regionalny Ośrodek EFS w Lesznie. Jest to dla nas bardzo miłe wyróżnienie, zachęcające do ciągłego podejmowania inicjatyw we współpracy
   i partnerstwie.
   Zachęcamy do przeczytania całego artykułu z Regionalnego Ośrodka EFS w Lesznie

   Dołączona galeria:

   Zwycięstwo DDPS w konkursie pn.  (2)Zwycięstwo DDPS w konkursie pn.  (3)Zwycięstwo DDPS w konkursie pn.  (4)Zwycięstwo DDPS w konkursie pn.  (5)Zwycięstwo DDPS w konkursie pn.  (6)Zwycięstwo DDPS w konkursie pn.  (7)

   Dołączone pliki:

   Jubileusz 40-lecia działalności Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu

   2010-07-06

   W dniu 22 czerwca Dzienny Dom Pomocy Społecznej im. dr Stanisława Dzieciuchowicza obchodził Jubileusz 40-lecia działalności. Uroczystość okazała się doskonałą okazją do przypomnienia historii placówki oraz prezentacji działalności bieżącej Domu. Gośćmi honorowymi byli: Pani dr Astrid Tokaj z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, która wygłosiła prelekcję pn. ‘‘Rola aktywności życiowej seniorów w procesie adaptacji do późnej dorosłości’‘ oraz dr Łukasz Dzieciuchowicz – wnuk patrona DDPS. Zaproszenie na tę zacną okoliczność chętnie przyjęły władze powiatu i gminy, dyrektorzy i kierownicy współpracujących i zaprzyjaźnionych z Domem placówek oraz przedstawiciele instytucji i organizacji pozarządowych. Seniorzy Dziennego Domu zaprezentowali swój dorobek artystyczny: wystawa prac rękodzielniczych, występ zespołu wokalnego ‘‘Bolero’‘, prezentacja okolicznościowego układu choreograficznego ‘‘Czterdzieści lat minęło’‘.

   Dołączona galeria:

   Jubileusz 40-lecia działalności Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu  (1)Jubileusz 40-lecia działalności Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu  (2)Jubileusz 40-lecia działalności Dziennego Domu Pomocy Społecznej w Rawiczu  (3)

    przejdź do góry...

    Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rawiczu. ul. Grota Roweckiego 4a, 63-900 Rawicz

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji